سرویس خبر
20 اسفند 1398 ساعت 23:05
0 نظر

 

آیا قابلیت‌های iMessage در iOS 14 افزایش پیدا می‌کند؟

ظاهرا اهالی کوپرتینو سعی دارند تا در iOS 14، تغییرات گسترده‌ای در iMessage ایجاد کنند.

بر اساس گزارش Mac Rumors، مهندسان و طراحان اپل در حال آزمایش ویژگی‌های جدیدی برای آی مسج در آی او اس 14 هستند.

یکی از بهترین قابلیت‌ها که به آن اشاره شده است، امکان منشن کردن افراد به واسطه تگ @ است.

توضیحات مک رومورز در این باره به شرح زیر است:

یکی از بهترین تغییرات، اضافه شدن امکان منشن است. به این ترتیب شما می‌توانید مخاطبین خود را به کمک اَت ساین (به عنوان مثال Amir@) مورد خطاب قرار دهید. زمانی که حرف @ را تایپ کنید، لیستی از مخاطبین به شما پیشنهاد داده می‌شود. چنین امری در گروه‌های شلوغ که تعداد زیادی از اعضا با یکدیگر چت می‌کنند، بسیار کاربردی است. کاربران همچنین می‌توانند پیام‌های اصلی را در گروه‌ها Mute کرده و تنها در صورت منشن شدن، نوتیفیکیشن مربوطه را دریافت کنند.

طراحان اپل همچنین در حال تست قابلیت باز پس گیری پیام‌ها هستند. به این ترتیب پیام‌های حذف شده با یک نشانه به عنوان پیغام پس گرفته شده جایگزین می‌شود. هنوز مشخص نیست که آیا اپل برای انجام چنین کاری، محدودیت زمانی خاصی را در نظر می‌گیرد یا خیر.


 

برخی بهبودهای دیگر، پیرامون موارد زیر نیز در دست بررسی و انجام است:

  • نشانگر تایپ اعضا در گروه‌های چت
  • امکان نشانه گذاری آخرین پیام در چت‌ها به عنوان خوانده نشده
  • گسترش دستور me/ برای به اشتراک گذاری استاتوس‌ها

وب سایت Mac Rumors همچنین بر این باور است که اپل قصد دارد تا تمامی این قابلیت‌ها را به عنوان یک ورژن کاتالیست از اپلیکیشن Messages نیز در اختیار کاربران مک بوک و آیمک‌ها قرار دهد.

کنفرانس توسعه دهندگان اپل، هر ساله خرداد ماه برگزار شده و نسخه‌های جدید پلتفرم‌های این شرکت شامل watchOS ،macOS ،iPadOS ،iOS و tvOS به دنیای تکنولوژی معرفی خواهند شد. تا روز موعود که البته در حال حاضر هنوز تاریخ آن مشخص نیست، باید منتظر بمانیم و ببینیم که کوپرتینویی‌ها، چه موارد دیگری را برای کاربران خود در نظر گرفته‌اند.  20 اسفند 1398
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری