سرویس خبر
6 مرداد 1398 ساعت 22:57
29 نظر

 

سامسونگ پذیرفت که آیفون‌ها ارزشمندتر از تلفن‌های اندرویدی هستند

سامسونگ در سیستم رزرواسیون گلکسی نوت 10 که در آن امکان تعویض گوشی‌های موجود با سری جدید گلکسی نوت وجود دارد، به صورت ضمنی نشان داده که آیفون‌ها ارزشمندتر از تلفن‌های اندرویدی هستند.

سامسونگ سیستم رزرواسیون گلکسی نوت ۱۰ را حدود دو هفته پیش از مراسم رونمایی این دستگاه که در تاریخ ۱۷ مرداد برگزار می‌شود فعال کرده تا خریداران بتوانند ضمن برخورداری از تخفیفات متنوع موقعیت پیش‌خرید یکی از محصولات پیش روی سامسونگ را برای خود رزرو کنند. در این سیستم از ۵۰ دلار تخفیف برای خرید لوازم جانبی و سایر دستگاه‌ها گرفته تا حداکثر ۶۰۰ دلار تخفیف در صورت تعویض گوشی با گلکسی نوت ۱۰ تسهیلات ارائه می‌شود. در روش دوم بسته به تلفن هوشمندی که در حال حاضر در اختیار دارید، چیزی میان ۲۰۰ تا ۶۰۰ دلار به شما تخفیف داده می‌شود. ولی نکته‌ای که از این طرح تعویض گوشی پیداست حکایت از آن دارد که سامسونگ آیفون اپل را ارزشمندتر از تلفن‌های اندرویدی از جمله سخت‌افزارهای خود می‌داند.

در این سیستم تحویل گوشی‌های آیفون سال ۲۰۱۸ یعنی آیفون XS مکس، XS و XR و آیفون X از سال ۲۰۱۷ تخفیفی ۶۰۰ دلاری را برای کاربران به ارمغان می‌آورند.

در بخش گوشی‌های اندرویدی، گلکسی اس ۱۰، گلکسی نوت ۹ و پیکسل ۳ گوگل تنها گوشی‌هایی هستند که مشابه تخفیف مربوط به آیفون، ۶۰۰ دلار پول به شما بر می‌گردانند.

گلکسی اس ۹ که پارسال معرفی شد ۳۰۰ دلار به شما تخفیف می‌دهد، ولی ارزش آیفون X که معرفی آن به اواخر سال ۲۰۱۷ بر می‌گردد، ۶۰۰ دلار است. پیکسل ۲ سال ۲۰۱۷ هم پرچمدار اندرویدی دیگری است که مبلغی معادل نصف تخفیف آیفون X را در اختیار شما قرار می‌دهد.

از سوی دیگر، آیفون ۸ که در سال ۲۰۱۷ در کنار آیفون X معرفی شد، ۳۵۰ دلار می‌ارزد که همچنان بیشتر از پیکسل ۲ و گلکسی اس ۹ است. نکته جالب توجه این است که آیفون ۷ هم که معرفی آن به سپتامبر سال ۲۰۱۶ بر می‌گردد همچنان ۳۵۰ دلار ارزش دارد. این رقم ۵۰ دلار بیشتر از نوت ۸ و ۱۵۰ دلار بیشتر از گلکسی اس ۸ و نسل اول گوشی پیکسل است.

قدیمی‌ترین آیفونی که می‌توانید آن را در این طرح با گلکسی نوت ۱۰ تعویض کنید، آیفون ۶ اس است که ۲۵۰ دلار برای شما تخفیف خواهد داشت. این گوشی در سال ۲۰۱۵ معرفی شد و طبق برآورد سامسونگ ارزش آن بیشتر از گلکسی اس ۸ و اس ۷ است که در به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۶ معرفی شدند.

آیفون به لحاظ حفظ ارزش در طول سالیان همواره سرتر از رقبای اندرویدی خود بوده و این واقعیت بر هیچ‌کس پوشیده نیست. اما عجیب است که سامسونگ به این واضحی چنین مسئله‌ای را در سیستم تعویض خود تایید می‌کند.

گلکسی نوت ۱۰ که تا دو هفته دیگر معرفی می‌شود مطمئنا قیمت بالایی خواهد داشت، ولی احتمالا باید منتظر ارائه طرح‌های تعویضی یا تقسیطی زیادی از سوی این شرکت برای خریداران باشیم.  6 مرداد 1398
29 نظر
3.00
  15 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری