سرویس خبر
20 تیر 1398 ساعت 18:40
3 نظر

 

تحلیل‌گران از احتمال به چالش کشیده شدن اندروید توسط HongMeng OS می‌گویند

تحلیل‌گران شرکت StrategyAnalytics می‌گویند با توجه به شمار زیاد کاربران هوآوی HongMeng OS می‌تواند سلطه اندروید بر بازار جهانی تلفن‌های هوشمند را به چالش بکشد.

اگرچه هنوز اطلاعاتی زیادی درباره HongMeng OS در دسترس نیست، اما صحبت‌های بسیاری پیرامون آن بیان می‌شود. حالا در جدیدترین خبر، شرکت StrategyAnalytics گفته که این سیستم عامل می‌تواند سلطه اندروید بر بازار تلفن‌های هوشمند را، به‌خصوص در چین، به خطر بیندازد.

در این گزارش اشاره کوچکی به نزول سهم iOS در سال جاری و احتمال افزایش ثبات این سیستم عامل در سال ۲۰۲۰ شده، اما تمرکز اصلی آن روی هانگ منگ هوآوی بوده است. تاکنون حرف‌های زیادی درباره این سیستم عامل زده شده، اما جالب است که شماری از تحلیل‌گران عقیده دارند که هانگ منگ می‌تواند خدشه‌ای بر وضعیت فعلی اندروید وارد کند.

تا به حال تمام تلاش‌هایی که برای کنار زدن اندروید صورت گرفته بی‌فایده بوده و با شکست مواجه شده است. حالا نه تنها خلاف این قاعده را می‌شنویم، بلکه از چالش‌های احتمالی اندروید در مواجهه با این سیستم عامل گفته می‌شود.

شانس واقعی هانگ منگ برای دستبرد زدن به سهم بازار و درآمدهای عظیم اندروید بسیار ناچیز است، اما مشاهده این رقابت مطمئنا جذابیت بسیار زیادی خواهد داشت. در نظر گرفتن کمترین احتمال برای وقوع این اتفاق می‌تواند به داستان مشابهی منجر شود که قبلا در هنگام معرفی اندروید آن را دیده بودیم و باعث شد کل بازار متحول شود. با توجه به این که احتمالا اخبار بیشتری درباره HongMeng OS در مراسم HDC 2019 اعلام خواهد شد، باید صبر کنیم و ببینیم که هوآوی دقیقا چه برنامه‌ای برای این سیستم عامل دارد.  20 تیر 1398
3 نظر
3.75
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری