تست همراه اول

سرویس خبر
17 اسفند 1397 ساعت 14:46
0 نظر

 

USB4 با پهنای باند 40 گیگابیتی معرفی شد

جدیدترین نسل ارتباطات USB با نام USB4 توسط اینتل و USB-IF معرفی شد. این فناوری بر اساس تاندربولت 3 کار می‌کند و حداکثر پهنای باند آن 40 گیگابیت بر ثانیه است.

اینتل و USB-IF از نسل جدید کابل‌های همه کاره خود با نام USB4 رونمایی کردند. این کابل‌ها می‌توانند پهنای باند موجود در کابل‌های USB 3.2 را دو برابر افزایش داده و ظرفیت آن را به ۴۰ گیگابیت بر ثانیه برسانند. با این میزان خروجی، یک کابل تنها می‌تواند به صورت همزمان چندین خروجی تصویری و اطلاعاتی داشته باشد. برای مثال اگر بخواهید می‌توانید به دو نمایشگر 4K با نرخ ۶۰ گیگاهرتز اطلاعات بفرستید.

USB4 یک پروتکل کاملا جدید نیست. این پروتکل بر اساس تاندربولت ۳ ساخته شده که اینتل به تازگی آن را به گروه USB اضافه کرده است. USB4 همچنان با استانداردهای قبلی مثل USB 3 و USB 2 سازگار خواهد بود.

البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که برای دستیابی به حداکثر سرعت باید کابلی با پشتیبانی از سرعت ۴۰ گیگابیت بر ثانیه داشته باشید. بنابراین با کابل‌های USB-A عادی نمی‌توانید از حداکثر ظرفیت این فناوری استفاده کنید.

تاندربولت تاکنون عمدتا فقط توسط اپل استفاده می‌شد، اما اینتل می‌خواهد با کمک مایکروسافت از پشتیبانی آسان این فناوری در ویندوز ۱۰ نیز اطمینان یابد. البته این شرکت کاربران لینوکس را هم فراموش نکرده است.

حالا بیش از ۵۰ شرکت در مراحل پایانی دریافت تاییدیه USB4 قرار دارند و گواهی آن‌ها تا اواسط سال صادر می‌شود. با توجه به این که USB 3.2 در سال ۲۰۱۷ معرفی شد و هنوز نتوانسته رواج زیادی پیدا کند، باید حداقل چند سال منتظر باشیم تا USB4 در نهایت به دست کاربران عادی برسد.  17 اسفند 1397
0 نظر
5.00
  7 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری