سرویس خبر
12 اسفند 1397 ساعت 18:05
2 نظر

 

ارزش آیفون نزد کمپانی اپل به پایین ترین حد خود رسیده است!

بر اساس آمار جهانی، اپل در زمینه فروش آیفون با مشکلات زیادی روبرو شده و از طرف دیگر، توجه و نگاه مدیران این کمپانی به آینده معطوف شده است.

چندین سال است که شرکت اپل، مانور بسیار زیادی روی آیفون می‌دهد و طرفداران این برند نیز توجه زیادی به این محصول می‌کنند. اما اخیرا این اتفاق رو به نزول بوده و فروش آیفون‌ها نیز بسیار افت پیدا کرده است. همین موضوع سبب شده تا تمرکز مدیران و طراحان کوپرتینویی به سمت محصولات دیگر معطوف شده و آیفون یا همان گوشی هوشمند شرکت اپل، اهمیت خود را تا حدودی از دست بدهد.

خدمات نرم‌افزاری و سرویس‌هایی که مربوط به این بخش می‌شود، محوریت تمرکز مسئولان کمپانی اپل را به خود اختصاص داده و در لیست جدیدی که به منظور استخدام پرسنل تهیه شده، شاخه نرم‌افزار و سرویس‌های مربوطه در صدر نیاز قرار گرفته است. تیم کوک در نشست روز جمله خود، به این موضوع اشاره کرد که آنها قصد دارد تا سال 2020، به درآمد 50 میلیارد دلاری از راه سرویس‌ها دست پیدا کنند.

از سال 2016 تا سه ماهه سوم سال 2018، تمرکز اپل روی استخدام افراد ماهر در شاخه سخت‌افزار بوده، اما از آن زمان تا به حال، شرایط استخدام برای افراد فعال در زمینه نرم‌افزار بسیار بیشتر شده و این شاخه به رتبه اول رسیده است.


 

از آنجا که حدود 900 میلیون آيفون توسط شرکت اپل به فروش رسیده، جای تعجبی نیست اگر آنها تصمیم بگیرند تا تمرکز خود را روی محصول یا سرویسی جدید معطوف کنند. حالا کوپرتینویی‌ها تصمیم گرفته‌اند تا چتر حمایتی خود را از بخش سخت افزار به شاخه نرم‌افزار منتقل کنند و باید منتظر ماند و دید که چه سرنوشتی در انتظار این برند خواهد بود.  12 اسفند 1397
2 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری