سرویس خبر
16 بهمن 1397 ساعت 13:01
18 نظر

 

خرید آنلاین گوشت تنظیم بازار با نرخ دولتی ممکن شد

گوشت یکی از مهم‌ترین محصولات غذایی است که این چند وقت اخیر به یکی از بربحث‌ترین سوژه‌ها تبدیل شده. قیمت این محصول غذایی پرارزش سیر صعودی به خود گرفته بود تا جایی که شاهد فروش کیلویی 120 هزار تومان هم در برخی فروشگاه‌ها بودیم.

گوشت یکی از مهم‌ترین محصولات غذایی است که این چند وقت اخیر به یکی از بربحث‌ترین سوژه‌ها تبدیل شده. قیمت این کالای اساسی پرارزش سیر صعودی به خود گرفته بود تا جایی که شاهد فروش گوشت کیلویی 120 هزار تومان هم در برخی فروشگاه‌ها بودیم؛ این امر سبب شد تا مسئولان ذیربط به فکر راه حل بیافتند که سرانجام واردات به عنوان راه حل نهایی انتخاب شد. نه تنها برای کاهش قیمت تمهیداتی اندیشیده شد، برای اینکه این محصول راحت‌تر به دست خریداران برسد و هر خانوار تنها به اندازه نیازش این محصول را تهیه کند، روش‌های توزیع مدرن از جمله فروش اینترنتی با کدپستی آغاز می‌شود.

به گزارش جی اس ام به نقل از خبرگزاری تسنیم، رضا سالمی مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران اظهار کرد: برای توزیع محصولات پروتئینی شامل گوشت قرمز و مرغ  گرم و منجمد، طرح توزیع اینترنتی این محصولات در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: یک فروشگاه اینترنتی به‌نام به‌روزرسان در این ارتباط راه‌اندازی شده است و فروشگاه جدیدی نیز از روز چهارشنبه به‌نام یخچال راه‌اندازی می‌شود؛ با این دو فروشگاه اینترنتی، از پنج‌شنبه به مردم خدمات ارائه می‌شود تا آنها بتوانند محصولات مورد نیاز خود را به‌آسودگی خریداری و آن را درب منزل دریافت نمایند.

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران ادامه داد: دولت به‌دنبال آن است که توزیع خود را از روش سنتی موجود به‌تدریج به‌سمت توزیع اینترنتی ببرد؛ در این روش برای ارائه این محصولات کد پستی منزل دریافت می‌شود و برای هر خانواده بر این اساس سهمیه ماهانه‌ای در نظر گرفته شده است.

دلالی با گوشت قرمز دولتی

وی تصریح کرد: اخیراً در صفهای خرید گوشت به‌نرخ مصوب، افراد زیادی هستند که به این گوشت نیازی ندارند و فقط به‌خاطر تفاوت قیمت زیادی که با بازار دارد آن را خریداری می‌کنند و در بازار آزاد می‌فروشند و از این طریق دلالی شکل گرفته است.

سالمی گفت: در این طرح جدید، دیگر یک خانواده پنج‌نفره نمی‌تواند با 5 کد ملی 5 سهمیه گوشت قرمز به‌نرخ دولتی را خریداری کند و تنها بر هر خانواده یک سهمیه و بر اساس کد پستی اختصاص می‌یابد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر تنها گوشت قرمز گرم و منجمد دولتی در این سامانه‌های اینترنتی عرضه می‌شود اما قرار است که به‌زودی توزیع مرغ نیز انجام شود.

سالمی گفت: قیمت هرکیلوگرم گوشت منجمد (گوساله برزیلی) 29 هزار تومان، گوشت گرم حدود 40 هزار تومان اما بر اساس قطعه خریداری‌شده مانند سردست، ران و کشورِ واردشده قیمت متفاوتی دارد و مرغ 9 هزار و 800 تومان است.

سالمی درباره قیمت قطعات مختلف قیمت گوشت گرم وارداتی گفت: قیمت این محصولات با توجه به اینکه از کشورهای مختلفی آمده، متفاوت است و افراد برای آگاهی از قیمت‌ها به فروشگاههای اینترنتی یادشده مراجعه کنند.

وی اظهار داشت که در طرح فروش اینترنتی گوشت قرمز به هر خانواده بر اساس کد پستی 2 تا 3 کیلوگرم گوشت قرمز (در ماه) بر اساس نرخ‌های مصوب دولت تحویل داده می‌شود.

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: کالا به‌اندازه کافی وجود دارد اما هجمه‌ای که در بخش تقاضا به‌وجود آمده است باعث برهم خوردن روند عرضه و تقاضا شده است، مردم این اطمینان را داشته باشند که مرغ، گوشت و دیگر کالاهای اساسی به‌اندازه کافی در کشور وجود دارد.

بنابر این گزارش بر اساس مراجعه‌ای که به یکی از سایت‌های مربوطه شده، بخش عرضه گوشت با قیمت تنظیم‌بازاری هنوز فعال نشده است.  16 بهمن 1397
18 نظر
3.69
  26 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری