تست همراه اول

سرویس خبر
16 بهمن 1397 ساعت 09:52
2 نظر

 

گوشی‌های منعطف جایگزین تبلت‌ها می‌شوند

با ورود گوشی‌های هوشمند به بازار احتمالا محبوبیت تبلت‌ها مخصوصا از نوع اندرویدی کاهش پیدا می‌کند. پیش بینی می‌شود که در آینده نه چندان دور این دستگاه‌های تاشو بتوانند جایگزین تبلت‌ها شوند.

این روزها اغلب سازندگان گوشی‌های هوشمند به دنبال توسعه و معرفی گوشی‌هایی با پنل نمایش تاشو هستند. به نظر می‌رسد که به دنبال توسعه این نوع محصولات هوشمند و امکان تعبیه پنل نمایش بزرگ در بدنه‌ای ظریف و کوچک، سری تبلت‌ها و ادامه حیاتشان به خطر بیفتد.

بازار تبلت‌های اندرویدی (برخلاف آیپدهای اپل) در سال‌های اخیر با رکود و شکست مواجه بوده است. حالا دیگر سالی یکبار با دوبار شاهد رونمایی از تبلت‌های جالب توجه آن هم توسط اپل هستیم. اما چرا بازار تبلت‌های اندرویدی کساد شده است؟ امروزه فضای مورد استفاده پنل نمایش در گوشی‌های هوشمند افزایش پیدا کرده است و نسبت به سال‌های گذشته شاهد کاهش چشمگیر ضخامت حاشیه در صفحه نمایش دستگاه‌ها هستیم. این واقعیت مخصوصا در میان گوشی‌های اندرویدی صدق می‌کند و بدین ترتیب باعث شده است که تبلت‌ها محکوم به نابودی شوند.

از نظر کاربران، خرید تبلت تنها در زمانی منطقی به نظر می‌رسید که میانگین اندازه پنل نمایش در گوشی‌های هوشمند حدودا 4 اینچ بود. حالا که گوشی‌های هوشمند منعطف با پنل‌های نمایش بزرگ و تاشو در دست توسعه هستند و به زودی یک به یک به بازار راه پیدا می‌کنند، احتمالا میزان محبوبیت تبلت‌های اندرویدی از گذشته هم کمتر خواهد شد.

به محض آنکه عرضه گوشی‌های منعطف تاشو رایج شود، احتمالا تعداد تبلت‌ها در بازار و همچنین محبوبیتشان نزد کاربران هم در حد صفر کاهش پیدا می‌کند. البته قطعا مدت زمان نسبتا طولانی تا آن زمان باقی مانده است، زیر گوشی‌های هوشمند منعطف به قیمت بالایی عرضه می‌شوند و مدتی طول می‌کشد تا قیمت پایه‌شان در حد معقول برای کاربران کاهش پیدا کند. از طرفی این رخداد ناگزیر است و سرانجام روزی فرا می‌رسد که گوشی‌های هوشمند منعطف به جایگزینی مناسب برای تبلت‌ها تبدیل می‌شوند.

   16 بهمن 1397
2 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری