تست همراه اول

سرویس خبر
9 بهمن 1397 ساعت 19:03
0 نظر

 

گلکسی نوت 10 با امکان بزرگنمایی تصویر تا ده برابر طراحی می‌شود!

سامسونگ قصد دارد یک کمپانی کوچک را که در زمینه تکنولوژی بزرگنمایی باکیفیت تصویر فعالیت می‌کند، خریداری کند. اگر این قرارداد بسته شود و سامسونگ هم Corephotonics را خریداری کند، احتمالا در گلکسی نوت 10 شاهد امکان بزرگنمایی باکیفیت تصویر تا 10 برابر خواهیم بود.

ابداع لنزهای تله فوتو را باید یکی از مهم‌ترین اختراعات در زمینه گوشی‌های هوشمند دانست. در حال حاضر گوشی‌های پرچمدار آیفون 10 اس اپل از بهترین گوشی‌های هوشمندی به شمار می‌روند که البته از لنزهای تله فوتوی بسیار باکیفیت هم بهره می‌برند. از طرفی به نظر می‌رسد که سامسونگ هم دست به کار شده است تا در زمینه تجهیز پرچمداران خود به لنز تله فوتو با کیفیت فوق العاده با اپل رقابت کند.

پرچمداران گلکسی اس 10 سامسونگ در فوریه امسال رسما معرفی می‌شوند و از ماه مارس هم در اختیار کاربران قرار می‌گیرند اما انتظار نمی‌رود که سامسونگ بتواند آن‌ها را به لنز تله فوتو باکیفیت مجهز کند. شایعه شده است که این غول تکنولوژی قصد دارد یک کمپانی چینی را که OPPO قبلا از آن برای بهبود تکنولوژی بزرگنمایی خود استفاده می‌کرد، خریداری کند.

این کمپانی Corephotonics نام دارد و براساس اطلاعات برخی وبسایت‌های فناوری قیمت آن برای سامسونگ حدودا 150 تا 160 میلیون دلار است.

بزرگنمایی بیشتر و بهتر!

کمپانی چینی OPPO قبلا از Corephotonics برای ارائه بزرگنمایی تا 5 برابر در پروتوتایپی استفاده کرده بود که آن را در نمایشگاه MWC 2017 به نمایش درآورد. این تکنولوژی جالب در همان زمان توسط برخی خبرنگاران مورد آزمایش قرار گرفت و گزارش‌های جالبی هم درباره‌اش منتشر شد. کمپانی OPPO پس از آن از تکنولوژی مذکور در توسعه OPPO Find X خود بهره گرفت.

شایعه شده است که کمپانی OPPO هم در حال توسعه تکنولوژی مشابهی است تا دستگاه‌هایش بتوانند به کمک منشور داخلی به بزرگنمایی با کیفیت تا ده برابر دست یابند.

کمپانی Corephotonics حدودا 150 پتنت را به ثبت رسانده است و علاوه بر آن صاحب امتیاز تکنولوژی جالب توجهی است که پیش تر هم آن را در گوشی OPPO دیده‌ایم. اگر سامسونگ این کمپانی را خریداری کند، ممکن است در آینده شاهد توسعه گلکسی‌های بیشتری با امکان بزرگنمایی باکیفیت باشیم.

هنوز مشخص نیست که سامسونگ واقعا کمپانی Corephotonics را خریداری می‌کند یا خیر. علاوه بر این تجربه نشان داده است که روند پیش بردن چنین قراردادهای مهمی ممکن است به طول بینجامد. انتظار می‌رود که در صورت همکاری این دو کمپانی شاهد تعبیه تکنولوژی بزرگنمایی باکیفیت در گلکسی نوت 10 باشیم که نیمه دوم امسال به بازار راه پیدا می‌کند.

   9 بهمن 1397
0 نظر
5.00
  3 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری