تست همراه اول

سرویس خبر
9 دی 1397 ساعت 15:13
3 نظر

 

اپل به دنبال توسعه‌ی یک آیفون تا شونده است!

با توجه به پتنت‌های ثبت شده از سوی کمپانی اپل، به نظر می‌رسد این شرکت به توسعه‌ی یک آیفون منعطف فکر می‌کند که قابلیت تا شدن را داشته باشد.

مدت‌هاست در خبرها می‌شنویم که شرکت‌هایی همچون سامسونگ و ال‌جی و به تازگی هوآوی به دنبال توسعه‌ی گوشی‌های هوشمند تا شونده در سال ۲۰۱۹ هستند. حتی سامسونگ در کنفرانس توسعه دهندگان خود در ماه نوامبر نمونه‌ی اولیه‌ای از یک تبلت تا شونده را به روی صحنه آورد که قابلیت تبدیل شدن به یک گوشی را نیز دارد. علاوه بر این موارد، مدت‌هاست از پروژه‌ی مرموز مایکروسافت با نام آندرومدا یا سرفیس فون صحبت می‌شود که یک دستگاه تبدیل شونده است.

شاید تلاش‌های همه‌ی این رقبا باعث شده باشد تا اپل نیز بخواهد سهمی از بازار نوپای گوشی‌های هوشمند تا شونده داشته باشد. به تازگی در خبرها به پتنت‌هایی اشاره شده است که از سوی کوپرتینویی‌ها به ثبت رسیده است و به یک گوشی هوشمند با نمایشگر منعطف اشاره می‌کند که قابلیت تا شدن را دارد. طبق گزارش‌ها، این پتنت در ماه مارس توسط اپل به ثبت رسیده بودند، اما امروز توسط اداره‌ی پتنت و علائم تجاری ایالات متحده به نمایش گذاشته شد. طرح ثبت شده این مفهوم را منتقل می‌کند که گویا اپل به راه‌های مختلفی برای تولید آیفون تا شونده فکر کرده است.

در این فهرست به استفاده از پنل OLED اشاره شده است تا بتوان نمایشگری تولید کرد که از چند محل امکان تا شدن داشته باشد. برای تحقق این امر اپل یک نوع پوشش خاص توسعه داده است که شامل پلیمر با پوسته‌ی رنگی است. پس از قرار دادن این پوشش روی پنل OLED (با اسپری کردن، غوطه‌ور کردن یا حتی پرینت کردن) این لایه به یک سطح محافظ تبدیل خواهد شد که می‌تواند بدون شکسته شدن به راحتی خم شود.

اما مورد جالببی که در این پتنت به چشم می‌خورد این است که گوشی مورد نظر را می‌توان هم به درون و هم به بیرون تا کرد! نمونه‌ی اولیه‌ای که سامسونگ مدتی قبل به نمایش گذاشته بود تنها می‌توانست به سمت داخل خم شود و گفته می‌شود علت آن ناتوانی سامسونگ در توسعه‌ی نمایشگری است که بتواند خم‌شدگی به سمت بیرون را تحمل کند. اما ظاهرا اپل این بار از سامسونگ که سابقه‌ی درخشانی در توسعه‌ی نمایشگرها دارد، پیشی گرفته است.

مشخص نیست اپل چه زمانی ایده‌ی آیفون تا شونده را به یک محصول واقعی تبدیل خواهد کرد، اما با توجه به استقبال کمپانی‌های مختلف از گوشی‌های هوشمند تا شونده و تلاش آن‌ها برای ارایه‌ی این محصول در سال ۲۰۱۹؛ به نظر می‌رسد اپل نیز نمی‌خواهد صرفا این طرح را در حد یک پتنت باقی نگه دارد. نظر شما درباره‌ی این ترند جدید دنیای گوشی‌های هوشمند چیست و آیا این دستگاه‌های آینده‌ی روشنی پیش رو دارند؟  9 دی 1397
3 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری