تست همراه اول

سرویس خبر
1 دی 1397 ساعت 11:15
5 نظر

 

فروش گوشی‌های غیرهوشمند اوج گرفت

آمار ارائه شده از رشد فروش گوشی‌های غیر هوشمند خبر می‌دهند که می‌تواند نشان از تهدید برای فروش گوشی‌های هوشمند باشد.

موسسه تحقیقاتی کانترپارت در آخرین آماری که در مورد گوشی‌های هوشمند ارائه کرده می‌گوید فروش گوشی‌های فیچرفون (غیرهوشمند) در سه‌ماهه چهارم سال سیر صعودی داشته است. این در حالی است که فروش گوشی‌های هوشمند در همان بازه زمانی سیر نزولی را تجربه کرده است و البته کارشناسان توجهی به این موضوع نداشته‌اند.

بر اساس داده‌های آماری دو کمپانی iTel و HMD به‌عنوان سردمداران فروش این دسته از گوشی‌ها هستند و 14 درصد بازار را در اختیار خودشان دارند. Jio با 11 درصد از سهم بازار پشت سر این دو کمپانی در حال حرکت است و سامسونگ کمپانی بعدی است که با در اختیار داشتن 8 درصد از سهم بازار فیچرفون ها در این بخش هم جزو کمپانی‌های پرفروش به‌حساب می‌آید.


 

اما دلیل این امر چیست؟ جواب این سوال بسیار ساده است؛ کمپانی‌ها گوشی‌های فیچرفون را با قابلیت پشتیبانی از شبکه 4G در بازارهای در حال توسعه مانند آفریقا و هند عرضه می‌کنند و همین امر فروش این دسته از گوشی‌ها را بهبود داده است.

اگر نگاهی به چارت ارائه‌شده توسط کانترپارت بیندازید به‌خوبی متوجه می‌شوید که مناطقی که کشورهای در حال توسعه در آن‌ها هستند فروش خوبی را در بخش گوشی‌های غیرهوشمند نسبت به مناطقی مانند کشورهای اروپایی تجربه کرده‌اند.

موسسه کانترپارت بر این عقیده است که دو دلیل اصلی برای فروش خوب گوشی‌های غیرهوشمند وجود دارد: اول اینکه عمر باتری این نوع گوشی‌ها بالا است و دوم اینکه کاربری آن‌ها بسیار ساده است.


 

برق در آفریقا یکی از دغدغه‌های بزرگ به‌حساب می‌آید و کاربران به همین دلیل دستگاه‌هایی را ترجیح می‌دهند که در مصرف برق صرفه‌جوتر باشند. علاوه بر این گوشی‌های فیچرفون به‌عنوان گوشی‌های دوم راه‌حل بسیار خوبی هستند زیرا اگر شما گوشی هوشمندی داشته باشید که در مواقع ضروری باتری‌اش تمام شود این فیچرفون ها می‌توانند کار شما را به‌خوبی راه بیندازند.

در بازارها کشورهای در حال توسعه قدرت خرید کاربران پایین است و اتصال به شبکه 4G و حضور برنامه‌های از پیش نصب شده مانند واتس اپ، فیس بوک یا دیگر شبکه‌های اجتماعی روی این گوشی‌ها سبب می‌شود کاربران نیازی به استفاده از گوشی‌های هوشمند حس نکنند.

بازگشت کمپانی‌هایی مانند HMD به بازار رقابت هم در این امر بی تاثیر نبوده است. ترکیب نوستالژی و کیفیت خوب در گوشی‌ای مانند 3310 سبب شد تا این کمپانی فروش خوبی را با این گوشی به دست بیاورد و به رتبه دوم صعود کند.


 

پیش‌بینی کانترپارت این است که حداقل تا 5 سال آینده فیچرفون ها همچنان فروش خوب و صعودی‌ای را تجربه می‌کنند. نظر شما در مورد این گوشی‌ها چیست؟ شما حاضرید گوشی هوشمند خودتان را کنار بگذارید و به سراغ گوشی‌های غیرهوشمند یا بهتر است بگوییم نیمه هوشمند بروید؟  1 دی 1397
5 نظر
5.00
  6 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری