سرویس خبر
28 آذر 1397 ساعت 11:45
3 نظر

 

هوش مصنوعی انویدیا چهره‌هایی می‌سازد کاملا واقعی که وجود خارجی ندارند

شرکت انویدیا که از مدتی قبل مشغول کار بر روی الگوریتم‌های هوش مصنوعی بود حالا به چنان پیشرفتی رسیده که می‌توانید چهره‌های جعلی اما صددرصد مشابه نمونه‌های واقعی بسازد.

محققان شرکت انویدیا در تلاش‌اند تا هوش مصنوعی را به سطح جدیدی ببرند. چند روز قبل، انویدیا ویدیویی منتشر کرد تا پیشرفت‌های این شرکت در زمینه‌ خلق چهره‌های انسانی با کمک هوش مصنوعی را به نمایش بگذارد. حالا چهار سال است که آن‌ها مشغول کار روی این تکنولوژی هستند و میزان پیشرفتی که در این مدت نسبتاً کوتاه داشته‌اند به نوبه‌ خود شگفت‌انگیز است.

هیچ کدام از چهره‌هایی که در تصویر بالا می‌بینید در دنیای واقعی وجود خارجی ندارند. این دستاورد بدون شک بسیار جذاب و البته کمی ترسناک است. الگوریتم انویدیا با بررسی کتابخانه‌ای از تصاویر منبع عمل می‌کند، و بر اساس آن مؤلفه‌های مختلفی را دریافت می‌کند که برای تولید این چهره‌های غیرواقعی لازم دارد. نتیجه‌ نهایی چیزی است که عملاً از تصویر چهره‌های واقعی غیرقابل تشخیص است. حتی موی این چهره‌ها هم، که پیاده‌سازی آن گاهی اوقات دشوار است، کاملاً واقعی به نظر می‌رسد.

ویدیوی مربوط به پیشرفت‌های هوش مصنوعی انویدیا در یوتیوب نشان می‌دهد که این شرکت علاوه بر خلق چهره‌های مصنوعی می‌تواند از الگوریتم خود برای تولید خودرو، اتاق خواب و گربه‌هایی استفاده کند که آن‌ها هم وجود خارجی ندارند (اما همچنان کاملاً شبیه نمونه‌های مشابه واقعی هستند).

تصویر بالا نمونه‌ای است از خودروهایی که توسط الگوریتم شرکت انویدیا تولید شده. اگر می‌خواهید از جزئیات فنی این فن‌آوری عجیب مطلع شوید، می‌توانید مقاله‌ تحقیقاتی انویدیا را از این لینک مطالعه فرمایید.  28 آذر 1397
3 نظر
5.00
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری