تست همراه اول

سرویس خبر
25 آذر 1397 ساعت 14:11
0 نظر

فرصت مغتنم کارآفرینی دیجیتال برای مردم، اپراتور و کشور

اقدام عملی همراه اول در مسیر تحقق رویای دیجیتال

مهرماه امسال اپراتور اول موبایل کشور از برنامه راهبردی ۵ ساله خود رونمایی کرد و ماموریت همراه اول ۵ سال پیش رو «تحقق رویای دیجیتال» هدف‌گذاری شد.

در مراسمی که با حضور محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهدی اخوان بهابادی رییس هیات مدیره همراه اول و جمعی از مدیران ارشد این شرکت در روز اول نمایشگاه تلکام برگزار شد، حمید فرهنگ مدیرعامل همراه اول با تشریح ماموریت‌های این اپراتور برای «تحقق رویای دیجیتال»، اعلام کرد: همراه اول به عنوان یکی از رهبران بازار ICT منطقه، به ارائه خدمات و راهکارهای هوشمند برای توانمندسازی اکوسیستم دیجیتال خواهد پرداخت.

* تحقق رویای دیجیتال، هدف‌گذاری راهبرد 5 سال آینده همراه اول

فرهنگ گفت: حوزه فعالیت همراه اول فراتر از برقراری شبکه‌ های ارتباطی شده و با مشارکت در شرکت‌های «مبین‌نت»، «امن‌افزار» و «حرکت اول» قصد ورود جدی به اکوسیستم فناوری اطلاعات و ارتباطات را داریم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز با بیان اینکه مسیر حرکتی اقتصاد دیجیتال و ساخت ایران دیجیتال نیاز به نیروی جوان دارد، گفت: مدیرعامل جوان، رئیس هیئت مدیره جوان، هیئت مدیره جوان و تیم جوان همراه اول در سال گذشته نقش مهمی در توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات داشته‌اند و از اینکه برنامه ۵ ساله خود را در توسعه ایران دیجیتال، تنظیم کرده اند از آنها تشکر ویژه دارم.

پس از تعیین راهبرد ۵ ساله، همراه اول نخستین گام عملی را برای تحقق رویای دیجیتال برداشت و با امضای یک تفاهم نامه چند جانبه مقرر شد این اپراتور حامی توسعه کسب و کارهای دیجیتالی در کشور شود.

* قرارداد شتابدهی رسانه ای کسب و کارهای نو، نخستین گام در تحقق رویای دیجیتال

در مراسمی که ۱۱ آذرماه 97 با حضور ابوالحسن فیروزآبادی رئیس مرکز ملی و دبیرشورای عالی فضای مجازی، حمید فرهنگ مدیرعامل همراه اول، عیسی منصوری معاون کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمدهادی ایازی معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نمایندگانی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان فناوری اطلاعات و مرکز توسعه رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل ساختمان توسعه کسب و کار ایرانیان (توسکا) برگزار شد، تفاهم نامه همکاری 7 جانبه با محتوای همکاری، هماهنگی و هم افزایی قابلیت و ظرفیت در موضوع کسب و کارهای نوپا به ویژه از نوع دیجیتال توسط طرفین به امضا رسید.

به این ترتیب همراه اول متعهد شد در شتابدهی رسانه ای کسب و کارهای نو کمک کند. از دیگر تعهدات اپراتور اول در این تفاهم نامه «همکاری در معرفی استارت آپ ها با استفاده از ظرفیت سامانه های هوشمند دراختیار»، «اختصاص سهمیه تبلیغی صداوسیما به استارت آپ ها با استفاده از ظرفیت توسکا»، «انجام تبلیغات ویژه کسب و کارهای نوپای دیجیتال در صداوسیما با تخفیف مصوب»، «ایجاد سامانه آموزش الکترونیک برای برگزاری دوره های آموزشی مدیریت کسب و کار، منتورینگ و ...» و «پیگیری همکاری و برگزاری فعالیت ها و برنامه های فرهنگی ترویجی کارآفرینی مثل استارت آپ ویکندها» عنوان شده است.

در این مراسم دبیر شورای عالی فضای مجازی از نقش آفرینی مؤثر این اپراتور به عنوان شتاب دهنده رسانه ای کسب و کارهای کوچک بر بستر دیجیتال و حمایت از توسعه تقویت ظرفیت های داخلی و ملی از طریق کسب و کارهای دیجیتال نوپا تقدیر کرد.

* نخستین ورود عملی همراه اول به سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان

پس از این مشارکت، همراه اول قدم دیگری در راه توسعه کسب‌و کارهای دیجیتالی در کشور برداشت و با سرمایه گذاری شرکت « حرکت اول » وابسته به شرکت « همراه اول » در شرکت دانش‌بنیان سرمایه گذاری سانا گستر سبز نخستین سرمایه گذاری اپراتور اول در بخش استارتاپی کشور رقم خورد.

در این مراسم که ۱۸ آذرماه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، مهدی اخوان بهابادی رئیس هیأت مدیره همراه اول، محمدمهدی عباسخانی مدیرعامل شرکت حرکت اول، حامد تاج الدین مدیرعامل شرکت سانا گستر سبز در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، رئیس هیأت مدیره همراه اول تاکید کرد: این اپراتور با تعیین چشم انداز جدید و مأموریت تحقق رؤیای دیجیتال به صورت جدی وارد عرصه سرمایه گذاری در استارت آپ ها شده است.

وی با بیان اینکه از این پس نام حرکت اول را بيشتر خواهیم شنید، گفت: برخی نخبگان دانشگاهی از بی‌توجه گلایه دارند اما امروز این پیام را می‌رسانیم که همراه اول از شما حمایت می کند و در کشور جاهایی هستند که به شما نخبگان به صورت خاص فکر می کنند.

همچنین معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در این مراسم، گفت: یک مشکل بزرگ در اکوسیستم استارتاپی کشور وجود دارد که سرمایه گذاری در سطوح بالای ۵ میلیون دلار است. اقدام بزرگی است اگر بتوانیم شرکت های بزرگی مانند همراه اول را به این نتیجه برسانیم که با نگاه به آینده تجارت خود در استارت آپ ها سرمایه گذاری کنند و از درآمد سنتی خود جدا شوند. این بینش جدید همراه اول جای تبریک دارد که در این ابعاد وارد سرمایه گذاری شده است و البته نتیجه اش را که تزریق نوآوری به کشور است خواهید دید و امیدوارم این حرکت ادامه داشته باشد.

* فرصت مغتنم کارآفرینی و ایجاد کسب وکار تازه دیجیتال برای مردم، اپراتور و کشور

رمضانعلی سبحانی‌فر رییس کمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی نیز درباره تغییر رویکرد همراه اول در راهبرد 5 ساله این اپراتور، معتقد است که این اپراتور از گذشته حمایت‌هایی از کسب‌وکارهای نو داشته و راهبرد جدیدی که اتخاذ کرده به درستی بر آینده و نیازهای بازار منطبق است.

وی گفت: هر روز افراد بیشتری از خدمات نرم‌افزاری مبتنی بر گوشی‌های هوشمند استفاده می کنند و هر روز مشاغل بیشتری آنلاین می‌شود که این حجم از کارآفرینی و ایجاد کسب وکار تازه دیجیتال برای مردم، اپراتور و کشور فرصت است.

سبحانی‌فر توضیح داد: حمایت بنگاه‌های اقتصادی و شرکت‌های بزرگ از موج جدید کارآفرینی دیجیتال، علاوه بر اینکه منجر به شتاب‌ در شکل‌گیری کسب‌وکارهای جدید می‌شود، سبب افزایش درآمد اپراتورها و در نتیجه بزرگ تر شدن بازار ICT کشور خواهد شد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به توانمندی‌های همراه اول برای تحقق رویای دیجیتال، گفت: این اپراتور در مقایسه با دیگر اپراتورها از پوشش جاده‌ای و روستایی نسبتا مناسبی برخوردار است و با توجه به دارا بودن بیشترین تعداد آنتن در سراسر کشور، اخیرا در پروژه رومینگ ملی امکانات شبکه‌ای خود را برای استفاده دیگر اپراتورها، به اشتراک گذاشته است و از طریق پوشش سراسری شبکه موبایل نیز به تحقق رویای دیجیتال کمک ‌می‌کند.  25 آذر 1397
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری