سرویس خبر
7 مرداد 1397 ساعت 11:40
1 نظر

 

سامسونگ نمایشگر OLED نشکن تولید می‌کند!

رقابت در دنیای تولیدگنندگان گوشی همراه هر روز پیچیده‌تر می‌شود و پیشتازان این عرصه ناچارند برای حفظ جایگاه خود مزیت رقابتی چشمگیری را ارائه کنند؛ در همین راستا سامسونگ اقدام به ساخت نمایشگر نشکنی کرده است که توانسته از آزمایشات UL سربلند بیرون بیاید.

سامسونگ دیسپلی امروز اعلام کرد موفق به ساخت نمایشگر نشکنی شده است که توانسته تاییدیه لابراتوار UL را دریافت کند. این صفحه نمایش امکانات گسترده‌ای را به ارمغان خواهد آورد و علاوه بر گوشی‌های هوشمند در کنسول‌های نمایش اتومبیل ، تجهیزات نظامی، تبلت‌ها و.. نیز قابل استفاده است.

این صفحه نمایش از یک پنل OLED منعطف تشکیل شده که روی آن یک لایه محافظ از جنس پلاستیک فشرده قرار گرفته است. لازم به ذکر است که پنل‌های OLED منعطفی که در حال حاضر در بازار موجود هستند از محافظ شیشه ای استفاده می‌کنند و به همین دلیل در مقابل ضربه بسیار آسیب‌پذیرند. هجونگ کیم، مدیر کل تیم ارتباطات سامسونگ، در این باره می‌گوید: «پوشش پلاستیکی بکار رفته در این نمایشگر علاوه بر ویژگی نشکن بودن، وزن کم، استحکام و ضریب انتقال بالایی دارد که آن را برای استفاده در ساخت گوشی‌های هوشمند مناسب می‌سازد.»

لابراتوار UL برای تایید نشکن بودن این نمایشگر آزمایشات متعددی روی آن انجام داده است از جمله 26 پرتاب متوالی از ارتفاع 1.2 متری و همچنین قرار دادن آن در شرایط حرارتی مختلف و نتیجه اینکه این صفحه نمایش در پایان این آزمایش‌ها همچنان سالم بود و حتی پس از سقوط از ارتفاع 1.8 متری نیز هیچ صدمه شدیدی ندید.

نتیجه‌گیری

به احتمال زیاد سامسونگ این پنل OLED نشکن را برای اولین بار در گوشی منعطف خود استفاده خواهد کرد، که قرار است اوایل سال آینده عرضه شود. هرچند وجود این نمایشگر نشکن در گوشی یا سایر وسایل الکترونیکی یک مزیت محسوب می‌شود، پوشش پلاستیکی بکار برده شده در آن می‌تواند نقطه ضعفش باشد چرا که منجر به افت کیفیت صفحه نمایش می‌شود و علاوه بر آن پلاستیک در مقایسه با شیشه، نسبت به خط و خش حساس‌تر است و این یعنی اگر از این صفحه نمایش نشکن به درستی نگهداری نشود، به زودی سطح آن پر از خط و خش خواهد شد.

البته سامسونگ اولین شرکتی نیست که چنین صفحه نمایشی را عرضه می‌کند. موتورولا نیز برای ارائه صفحه نمایشی متفاوت در گوشی‌های سری Moto Force و Droid Turbo از تکنیک مشابهی استفاده کرد و نتایج آزمایشات صورت گرفته روی این صفحه نمایش ثابت کردند که کاملا نشکن است اما به راحتی خش برمی‌دارد.

با توجه به اینکه در برخی منابع مربوط به اپل تصویر پنل‌های نشکن سامسونگ به چشم می‌خورد، احتمالا به زودی شاهد حضور این نمایشگر در ساعت‌های هوشمند اپل نیز خواهیم بود.  7 مرداد 1397
1 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری