جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
24 خرداد 1397 ساعت 17:35
15 نظر

 

نسل جدید کنسول Xbox مایکروسافت در راه است

مایکروسافت از توسعه نسل جدید کنسول‌ بازی Xbox خبر داده است و ادعا می‌کند که جانشین Xbox One مجدداً خاطره‌ساز خواهد شد!

مایکروسافت در رویداد E3 از جدیدترین انحصاری‌های خود برای کنسول ایکس‌باکس وان پرده برداشت اما به‌نظر می‌رسد که این شرکت، خبر هیجان‌انگیز دیگری را نیز برای گیمرها به همراه داشته است؛ به گفته‌ی سرپرست بخش ایکس‌باکس مایکروسافت، ردموندی‌ها در حال توسعه کنسول‌های بازی جدید خود هستند.

در همین رابطه، فیل اسپنسر اعلام کرده است:

تیم سخت‌افزار مایکروسافت در حال توسعه نسل جدید کنسول‌های بازی ایکس‌باکس است؛ جایی‌که تعهد خودمان را برای ایجاد یک معیار جدید در دنیای گیمینگ مجدداً به نمایش خواهیم گذاشت.

هنوز جزئیاتی از سخت‌افزار جانشین Xbox One ارائه نشده است؛ ضمن اینکه نمی‌دانیم این کنسول بازی چه زمانی به صورت رسمی معرفی خواهد شد. فعلاً زمان زیادی از عرضه کنسول Xbox One X نگذشته است؛ شاید زمانی مایکروسافت از نسل جدید کنسول‌های بازیک ایکس‌باکس رونمایی کند که قدرت‌مندترین کنسول بازی خانگی یعنی Xbox One X دو ساله شود! 

شرکت سونی نیز اخیراً از پایان چرخه عمر کنسول PlayStation 4 خبر داده است؛ هرچند از عرضه این کنسول بازی، نزدیک به پنج سال زمان می‌گذرد. در طی چند ماه گذشته، شایعات مختلفی پیرامون کنسول PlayStation 5 سونی منتشر شده است؛ برخی ادعا می‌کنند مدل مذکور در سال 2020 به بازار عرضه خواهد شد و برخی دیگر نیز از عرضه زودهنگام این مدل خبر می‌دهند. به همین جهت، دور از انتظار نبود که ردموندی‌ها نیز اعلام کنند که به Xbox One X برای رقابت با جانشین PlayStation 4 اکتفا نخواهند کرد و کنسول جدیدی را ارائه می‌دهند. باید دید در طی مدت زمان باقی مانده، عرضه کدام‌یک از کنسول‌های مایکروسافت و سونی متوقف خواهد شد زیرا پیش‌تر اعلام شده بود که ژاپنی‌ها، به عرضه PlayStation 4 و PlayStation 4 Slim خاتمه خواهند داد و PlayStation 4 Pro را با قیمت پایین به فروش خواهند رساند؛ بدین شکل، می‌توان انتظار داشت که فروش کنسول‌ بازی PS4 سونی افزایش پیدا کند. 

در صورتی‌که مایکروسافت برای عرضه نسل جدید کنسول بازی Xbox در سال 2020 برنامه‌ای داشته باشد، احتمالاً آن‌را در نمایشگاه E3 2019 به اطلاع اصحاب رسانه و گیمرها خواهد رساند. تا آن زمان، این شرکت روی عرضه انحصاری‌های جدیدش برای کنسول Xbox One و Xbox One X متمرکز خواهد شد؛ اخیراً مایکروسافت از دو عنوان Halo 6 و Forza Horizon 4 رونمایی کرده است که در انحصار کنسول جدید مایکروسافت باقی خواهد ماند.

شما جی‌اس‌امی‌ها چه انتظاری از نسل جدید کنسول‌های بازی خانگی دارید؟ در صورت عرضه Xbox بعدی مایکروسافت و PlayStation 5 سونی، انتخاب شما کدام مدل خواهد بود؟  24 خرداد 1397
15 نظر
5.00
  5 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری