تست همراه اول

سرویس خبر
26 اردیبهشت 1397 ساعت 16:00
6 نظر

 

سرعت دانلود گلکسی اس 9 حدود ۳۷ درصد از آیفون 10 بیشتر است!

براساس نتایج یک تحقیق انجام شده، سرعت دانلود داده‌ها در گلکسی اس9 حدود ۳۷ درصد از آیفون X بیشتر است.

در موقع خرید یک گوشی هوشمند ممکن است معیارهای مختلفی مدنظر شما باشد. شما ممکن است به طراحی، دوربین، عملکرد و مواردی دیگر اهمیت بدهید. اما سرعت دانلود و آپلود فایل‌ها چطور؟ اگر دسترسی به اینترنت پرسرعت برای شما مهم است، بهتر است بدانید که بر اساس نتایج یک تحقیق، پرچم‌دار سامسونگ سردمدار سرعت دانلود در میان گوشی‌های هوشمند است.

این آزمایش توسط شرکت Ookla، شرکت مالک وب‌سایت speedtest.net، انجام شده و نشان می‌دهد که گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس در زمینه دانلود داده و استریم محتوا تقریبا در میان گوشی‌های هوشمند دست‌ نیافتنی هستند. در این آزمایش مشخص شد که سرعت دانلود این گوشی‌ها حدود ۴۲ درصد از سایرین بیشتر است.

پرچم‌دار سامسونگ به لطف‌ مودم‌های CAT 18 LTE توانسته‌اند به چنین سرعت دانلودی دست پیدا کنند. این مودم‌ها می‌توانند بسته به سرعت شبکه، سرعت دانلودی بیش از 1.2 Gbps را به کاربر ارائه دهند. البته نوع گوشی مورد استفاده شما نیز در تخمین میزان تفاوت سرعت دانلود با پرچم‌داران سامسونگ اهمیت دارد. برای مثال، سرعت دانلود اس 9 و نسخه پلاس آن حدود ۳۷ درصد از آیفون 10، ۱۷ درصد از گوگل پیکسل ۲ و ۳۸ درصد از گلکسی اس 7 بیشتر است.

البته سرعت دانلود بالا تنها نقطه قوت اس 9 و اس 9 پلاس نیست و این گوشی به سخت‌افزاری قدرتمند نیز مجهز هستند. این گوشی‌ها به آخرین نسل از پردازنده‌های شرکت کوالکام یعنی اسنپدراگون 845 مجهز شده‌اند و در نسخه‌های ۴ یا ۶ گیگابایتی همراه با ۶۴ گیگ حافظه داخلی به بازار عرضه می‌شوند.

به صورت کلی، سرعت داده در حال افزایش است. همان‌طور که در خبرها می‌شنویم به‌تدریج باید خود را برای میزبانی از اینترنت 5G آماده کنیم و با ظهور این نسل ارتباطی، اپراتورها با استفاده از شبکه‌های پیشرفته LTE می‌توانند سرعتی معادل با ۱ گیگابایت بر ثانیه را ارائه دهند. البته حرکت به سوی نسل‌های ارتباطی سریع‌تر فقط از سوی اپراتورها نیست و سازندگان گوشی‌های هوشمند نیز با استفاده از مودم‌های جدید در این مسیر گام بر می‌دارند.  26 اردیبهشت 1397
6 نظر
4.12
  8 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری