تست همراه اول

سرویس خبر
9 اردیبهشت 1397 ساعت 12:20
15 نظر

 

نسل جدید کنسول‌های Xbox و PlayStation تا سال 2020 عرضه نخواهند شد

تحلیل‌گر معروف مدعی شده سال 2019 به عنوان زمان عرضه نسل جدید کنسول‌های بازی، زود است؛ به همین جهت، احتمالاً جانشین Xbox One و PlayStation 4 تا دو سال آینده راهی بازار خواهد شد.

از معرفی نسل هشتم کنسول‌های بازی، چندین سال می‌گذرد و اخیراً کنسول‌های PlayStation و Xbox با معرفی مدل‌های میان‌نسلی، به‌روزرسانی شده‌اند؛ مایکروسافت در سال گذشته، نسخه ارتقا یافته کنسول Xbox One را با نام تجاری Xbox One X معرفی کرد که قدرت‌مندترین کنسول بازی محسوب می‌شود. سونی نیز کنسول PlayStation 4 Pro را پیش از رقیبش معرفی نمود که مشخصات سخت‌افزاری بهتری در مقایسه با PlayStation 4 دارد؛ اما بسیاری از گیمرها منتظر هستند تا از زمان عرضه نسل جدید کنسول‌های بازی مطلع شوند.

براساس گزارشی که وب‌سایت Gamingbolt منتشر کرده است، مایکل پچر، تحلیل‌گر ارشد مؤسسه Wedbush Securities ادعا می‌کند تا زمان عرضه نسل جدید کنسول‌های بازی هنوز دو سال باقی مانده است. در همین رابطه، اعلام شده است: 

کنسول Xbox One X اخیراً عرضه شده‌ است؛ به همین جهت، بعید است کنسول Xbox جدیدی در سال 2019 توسط مایکروسافت معرفی شود. هر دو شرکت سونی و مایکروسافت از اینکه رقیبش محصول جدیدی را توسعه می‌دهد؛ به خوبی مطلع هستند. من گمان می‌کنم که نسل جدید Xbox و PlayStation 5 در سال 2020 به بازار عرضه خواهند شد.

لازم به‌ذکر است که این تحلیل‌گر شناخته شده، پیش‌تر اعلام کرده بود نسل پنجم کنسول‌های بازی تا سال 2020 به بازار عرضه نخواهد شد. وی مدعی است که سونی، فعلاً نیازی به عرضه PlayStation 5 ندارد؛ مایکل پچر فروش کنسول پلی‌استیشن 4 را بسیار مناسب ارزیابی می‌کند و بر این باور است تا زمانی‌که PS4 فروش خوبی داشته باشد، نیازی به عرضه نسل جدید وجود ندارد. حتی زمانی‌که PS4 با افت فروش مواجه شود، احتمالاً سونی با کاهش قیمت کنسول‌های بازی نسل هشتمی خود سعی در جبران این موضع خواهد کرد؛ تحلیل‌گر ارشد مؤسسه Wedbush Securities خوش‌بین است که در سال 2019 با  افت فروش کنسول پلی‌استیشن 4 سونی، شرکت ژاپنی احتمالاً به فروش سایر نسخه‌های پلی‌استیشن 4 خاتمه خواهد داد و پلی‌استیشن 4 پرو را به عنوان تنها گزینه عرضه خواهد کرد. حتی برای اینکه بتواند نظر تمامی خریداران را جلب نماید، احتمالاً قیمت نسخه پرو کنسول پلی‌استیشن 4 را به 250 دلار کاهش خواهد داد.

 مایکل پچر در رابطه با زمان عرضه PlayStation 5 اعلام کرده بود:

من فکر می‎کنم زمان دقیقی که کنسول پلی‌استیشن 5 را خواهید دید، سال 2019 یا 2020 باشد و اگر بخواهم (روی زمان عرضه این کنسول) شرط ببندم، انتخابم سال 2020 است.

مشخصات کنسول‌های جدید مایکروسافت و سونی هنوز اعلام نشده است اما گمان می‌رود که PlayStation 5 بتواند بازی‌ها را با رزولوشن 4K واقعی اجرا نماید؛ لازم به‌ذکر است که در نسخه Pro کنسول پلی‌استیشن 4، بازی‌ها به صورت آپ‌اسکیل با رزولوشن 4K اجرا می‌شوند. البته Xbox One X می‌تواند بازی‌ها را به صورت واقعی با رزولوشن 4K اجرا نماید؛ بدین شکل، Xbox One X فعلاً یک سر و گردن از رقیبش یعنی PlayStation 4 Pro بالاتر است و در زمینه قدرت سخت‌افزاری، کنسول میان‌نسلی سونی را شکست می‌دهد. 
 
 شما چه انتظاراتی از نسل جدید کنسول‌های بازی دارید؟ در صورتی‌که بخواهید کنسول جدیدی را خریداری کنید، انتخاب شما PlayStation 5 خواهد بود یا ترجیح می‌دهید جانشین Xbox One مایکروسافت را انتخاب نمایید؟


نظرات کاربران

در حال بارگذاری