تست همراه اول

سرویس خبر
1 فروردین 1397 ساعت 15:00
3 نظر

 

مشکل جدید شارژ باتری در نسل اول Pixel XL گوگل

حدودا 2 سال از عرضه نسل اول گوشی‌های پیکسل گوگل می‌گذرد اما هنوز هم شاهد بروز مشکلات تازه‌ای در آن هستیم. تازه‌ترین باگ این گوشی در روند شارژ باتری آن پیش می‌آید.

اگر حدودا 2 سال از عرضه یک گوشی هوشمند گذشته باشد هم الزاما بدین معنی نیست که همه باگ‌های آن رفع شده‌اند یا دیگر مشکل تازه‌ای برایش پیش نمی‌آید. گوشی Pixel XL گوگل نمونه بارز این ادعاست که از زمان عرضه‌اش در سال 2016 تا به حال بارها با مشکلات متعدد مواجه شده. برخی دارندگان این گوشی پس از انتشار سیستم عامل اندروید اوریو نسخه 8.1 در Reddit گزارش کردند که دستگاه هوشمندشان با مشکل تازه‌ای مواجه شده است و در روند شارژ باتری انرژی بیشتری نسبت به گذشته دریافت می‌کند.

این باگ تازه زمانی پیش می‌آید که گوشی Pixel XL را با کابل اصلی خودش شارژ می‌کنید. باتری این گوشی به گونه‌ای تنظیم شده است که برق را با توان 18 وات (جریان 2 آمپر) به خود جذب کند اما گزارش شده است که این باگ تازه باعث می‌شود توان مذکور به 25 وات ( جریان 2.8 آمپر) افزایش یابد. گوشی پس از آن روند شارژ را متوقف می‌کند تا دوباره به وضعیت نرمال ارائه انرژی برسد. این روند ممکن است چندین بار در خلال شارژ باتری پیش آید و می‌توانید هر بار که شارژر را به گوشی متصل می‌کنید و شاهد نوتیفیکیشن پیام charging rapidly هستید، متوجه آن شوید.

این باگ ابتدا توسط یک کاربر در issue tracker گوگل گزارش شد اما این سازنده هنوز نتوانسته است آن را رفع کند. نسل اول گوشی‌های گوگل تا به حال با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم کرده و باگ مذکور تنها یکی از این تعداد است.

   1 فروردین 1397
3 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری