جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
17 اسفند 1396 ساعت 01:15
2 نظر

 

Nexus 6P و Nexus 5X گوگل آپدیت Android P را دریافت نخواهد کرد

با توجه به اطلاعات رسمی ارائه شده، گوشی‌های Nexus 6P و Nexus 5X گوگل به آخرین نسخه از سیستم‌عامل اندروید به صورت رسمی به‌روزرسانی نخواهد شد.

شرکت گوگل، اخیراً سیستم‌عامل Android P را به صورت رسمی معرفی کرده و نسخه آزمایشی آن‌را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار داده است. در حال‌حاضر، نسخه پیش‌نمایش سیستم‌عامل Android P روی گوشی‌های هوشمند پیکسل و پیکسل ایکس‌ال و پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس‌ال قابل نصب است. شاید متعجب شده باشید چرا فایل ایمیج این نسخه از سیستم‌عامل اندروید برای گوشی‌های دیگر گوگل از جمله Nexus 6P و Nexus 5X ارائه نشده است؟ پاسخ بسیار ساده بوده و این است که گوگل تصمیمی به منظور عرضه رسمی Android P برای گوشی‌های نکسوس ساخت هوآوی و ال‌جی ندارد! حتی تبلت Pixel C نیز به صورت رسمی، به‌روزرسانی Android P را دریافت نخواهد کرد.

گوشی‌های Nexus 6P و Nexus 5X در سال 2015 رونمایی شده‌اند؛ با این‌حال، هر دو آپدیت اندروید اوریو را به صورت رسمی دریافت کرده‌اند. به همین جهت، قابل پیش‌بینی بود که این دو گوشی از چرخه پشتیبانی رسمی نرم‌افزاری گوگل کنار گذاشته شوند؛ این دو مدل تنها به مدت دو سال به نسخه‌های جدید سیستم‌عامل اندروید، به‌روزرسانی شده‌اند و پس از این مدت، پشتیبانی رسمی برای این دو گوشی به پایان رسیده است.

باید اشاره کرد که نسخه نهایی سیستم‌عامل Android P در ماه اوت یا سپتامبر منتشر خواهد شد؛ تا زمان عرضه بیلد نهایی، Nexus 6P و Nexus 5X تقریباً سه ساله شده‌اند. بنابراین گوگل ناچار است تا پشتیبانی رسمی از این دو گوشی را به پایان برساند؛ البته اگر گوشی شما یکی از این دو مدل است، همچنان می‌توانید امیدوار باشید که رام‌های غیررسمی توسط توسعه‌دهندگان شخص‌ثالث، تجربه آخرین نسخه از سیستم‌عامل اندروید را برای شما فراهم کند. ضمن اینکه هر دو گوشی توسط توسعه‌دهندگان LineageOS به صورت رسمی برای دریافت نسخه‌های غیررسمی اندروید پشتیبانی می‌شوند. باید گفت که آخرین محصولات عرضه شده از خانواده «نکسوس» و تبلت Pixel C به‌روزرسانی‌های امنیتی سیستم‌عامل اندروید را حداقل تا ماه نوامبر دریافت خواهند کرد؛ پیش‌تر اعلام شده بود که این محصولات از پشتیبانی نرم‌افزاری به منظور دریافت وصله‌های امنیتی سیستم‌عامل اندروید به مدت سه سال بهره‌مند خواهند بود.

شرکت گوگل از گوشی‌های Pixel 2 و Pixel 2 XL به مدت سه سال برای دریافت به‌روزرسانی‌های اندروید، پشتیبانی خواهد کرد؛ به همین جهت، این دو مدل حتی Android R را در سال 2020 دریافت خواهد نمود.  17 اسفند 1396
2 نظر
3.67
  3 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری