تست همراه اول

سرویس خبر
3 بهمن 1396 ساعت 11:40
16 نظر

 

Telegram X؛ سریع‌تر، زیباتر و کاراتر از تلگرام فعلی

شرکت تلگرام به تازگی اپلیکیشن جدیدی به نام تلگرام ایکس را برای کاربران اندروید و آی‌او‌اس منتشر کرده است که بسیار سریع‌تر از اپلیکیشن فعلی تلگرام است و ممکن است روزی جانشین آن شود.

پیام‌رسان تلگرام در کشور ما کاربران زیادی دارد و آنچنان با زندگی ایرانی‌های گره خورده است که بدون آن بسیاری از کارها لنگ می‌ماند. این اپلیکیشن به دلیل رایگان بودن و برخورداری از امنیت مناسب به شدت در حال گسترش میان کاربران دیگر کشورهای جهان است که در آنجا WhatsApp حرف اول را می‌زند.

متن باز بودن و API قوی این پیام‌رسان سبب شده است تا برخی از توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای جایگزین و غیررسمی بسازند که حتی از اپلیکیشن رسمی تلگرام نیز بهتر کار می‌کند و امکانات بیشتری در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

شرکت تلگرام به تازگی اپلیکیشنی به نام Challegram، که بر پایه TDLib (Telgram Database Library) توسعه یافته است، را خریداری کرده و نام آن را به Telegram X تغییر داده است. این اپلیکیشن علاوه بر امکانات پایه اپ رسمی تلگرام، ویژگی‌هایی دارد که استفاده از آن را برای کاربران جالب می‎‌کند.

Telegram X بسیار سریع‌تر و روان‌تر از اپلیکیشن اصلی تلگرام است و ظاهری متفاوت دارد. کاربران در Telegram X می‌توانند چت‌ها را با Long-Press ببینند، حالت شب را فعال کنند و اندازه متن‌ پیام‌ها را تغییر دهند.

هنوز مشخص نیست که Telegram X روزی جایگزین اپلیکیشن فعلی تلگرام می‏شود یا خیر ولی ممکن است تلگرام از این اپلیکیشن جدید برای تست برخی ویژگی‌ها استفاده کند.


   3 بهمن 1396
16 نظر
3.89
  19 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری