سرویس خبر
8 مهر 1396 ساعت 03:19
58 نظر

 

مقایسه دوربین Nova 2 Plus و iPhone 7 Plus

مقایسه دوربین و عکس‌های گرفته شده یکی از جذاب‌ترین مقایسه بین دو گوشی هوشمند است. در این مطلب مقایسه دوربین اصلی و سلفی دو گوشی نوا 2 پلاس و آیفون 7 پلاس را می‌بینید که به نوعی ارزان‌ترین و گران‌ترین گوشی‌های بازار با دوربین دوگانه به‌شمار می‌روند.

رقابت در بین گوشی‌های هوشمند مجهز به دوربین دوگانه در بازار روزبه‌روز سنگین‌تر می‌شود. تا امروز برای داشتن یک گوشی هوشمند با دوربین دوگانه باید سراغ یکی از پرچمداران بازار می‌رفتید و هزینه زیادی متحمل می‌شدید. اما هوآوی قاعده بازی را با نوا ۲ پلاس تغییر داده است. گوشی میان‌رده‌ای که به دوربین دوگانه و یک سلفی ۲۰ مگاپیکسلی مجهز شده تا نشان دهد داشتن دوربین قدرتمند روی گوشی دیگر چندان دست نیافتنی نیست.

در این مطلب سعی کرده‌ایم مقایسه کاملی بین دوربین دوگانه آیفون ۷ پلاس و نوا ۲ پلاس داشته باشیم. در تمام حالت‌های عکاسی، نمونه عکس در مکان مشابه و شرایط یکسان تهیه شده تا در درستی مقایسه شک و شبهه‌ای وجود نداشته باشد.

همانطور که می‌دانید آیفون ۷ پلاس به دوربین دوگانه با سنسورهای ۱۲ مگاپیکسلی مجهز است که یکی از لنزهای آن لنز واید یا عریض با دریچه دیافگرام f/1.8 و لنز دیگر لنز تله‌فوتو با دریچه دیافراگم f/2.8 است.

در طرف مقابل نوا ۲ پلاس نیز به دوربین دوگانه‌ای مجهز شده که یکی از سنسورهای آن ۱۲ مگاپیکسلی و سنسور دیگر ۸ مگاپیکسلی است که دریچه دیافراگم لنز واید برابر با f/1.8 و دریچه دیافراگم لنز تله‌فوتو روی عدد f/2.4 قرار دارد.

در بخش دوربین سلفی نوا ۲ پلاس مقابل آیفون ۷ پلاس قدرت‌نمایی می‌کند. دوربین نوا ۲ پلاس به سنسور ۲۰ مگاپیکسلی مجهز است در حالیکه رقیب گران‌قیمتش یعنی آیفون ۷ پلاس به دوربین سلفی ۷ مگاپیکسلی مجهز است.

دوربین سلفی هر دو گوشی برای روشن‌تر کردن تصاویر در شب از فناوری فلش با کمک نور صفحه نمایش بهره می‌برد و در بخش ویژگی‌های دوربین اصلی به قابلیت‌هایی نظیر عکاسی پانوراما، HDR و همچنین امکان تشخیص چهره و عکاسی پرتره نیز مجهز هستند.

توضیحات و جزئیات زیادی را می‌توان در مورد دوربین این دو گوشی شرح داد اما به جرأت می‌توان گفت هیچ توضیح اضافه‌ای جای مقایسه و بررسی عملی خروجی این دو دوربین را نمی‌گیرد. پس در ادامه مطلب عکس‌ها را مشاهده کنید و تصمیم بگیرید با توجه به قیمت این دو گوشی، کدام‌یک از جهت داشتن دوربین مناسب ارزش خرید بالاتری دارند.

نوا ۲ پلاس نه تنها در بخش دوربین سلفی از رقیب پرزرق‌وبرق و البته گران‌قیمتش عملکرد بهتری دارد در پخش صدا یک سر و گردن از آن بالاتر است. هوآوی با همکاری کمپانی‌های حرفه‌ای در زمینه صدا الگوریتمی طراحی کرده تا کاربر این گوشی زمان گوش کردن به موزیک حسی متفاوت را داشته باشد. علاوه بر این الگوریتم از مبدل دیجیتال به آنالوگی به نام AK4376a استفاده شده که یک آمپلی‌فایر هدفون در خودش جای داده است این مبدل علاوه بر انرژی مصرفی کم کیفیت بالای صدا را تضمین می‌کند؛ این در حالی است که هیچ خبری از این تکنولوژی‌ها و این توجهات به بخش صدا و موزیک در آیفون ۷ پلاس نشده است. در بررسی تخصصی این گوشی می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد این قابلیت گوشی کسب کنید.

(برای مشاهده عکس‌ها در اندازه بزرگ روی آنها کلیک کنید)

حالت عادی

عکاسی در حالت عادی با لنز تله فوتو

حالت HDR

عکاسی در شب

عکاسی در شب با لنز تله فوتو

عکاسی در شب بدون فلش

عکاسی در شب با فلش

عکس سلفی

سلفی در شب بدون فلش

سلفی در شب با فلش

حالت پرتره

حالت پاناروما  8 مهر 1396
58 نظر
4.29
  21 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری