تست همراه اول

سرویس خبر
2 مهر 1396 ساعت 16:35
4 نظر

 

هزینه تعویض قاب پشتی شیشه‌ای آیفون 8، بیشتر از نمایشگر آن است!

براساس گزارشی که وب‌سایت Apple Insider منتشر کرده است، برای تعمیر بدنه پشتی شیشه‌ای آیفون 8 باید هزینه بیشتری را نسبت به نمایشگر این مدل پرداخت کنید. اپل برای خریداران پرچمداران جدیدش حتی در صورت استفاده از طرح AppleCare پلاس، نزدیک به 100 دلار از مشتریان دریافت خواهد کرد تا بدنه پشتی شیشه شکسته آیفون 8 و آیفون 8 پلاس را تعمیر نماید.

در بازارهایی که گوشی‌های آیفون به صورت رسمی به فروش می‌رسد، طرحی با نام AppleCare + ارائه می‎شود که هزینه پرداختی کاربران را در صورت صدمه دیدن گوشی، کاهش خواهد داد. با این‌حال، به‎نظر می‎رسد که حتی با وجود این طرح، باید هزینه‌ی هنگفتی را برای تعویض شیشه قاب پشتی آیفون 8 و آیفون 8 پلاس پرداخت کنید که از هزینه‌ی تعمیر نمایشگر نیز بیشتر است!

برای استفاده از طرح AppleCare +، کوپرتینویی‌ها هزینه 129 دلاری را برای گوشی‌های آیفون 8 و 7 و هزینه 149 دلاری را برای آیفون 8 پلاس درنظر گرفته‎اند؛ این در حالی است که استفاده از طرح AppleCare+ برای آیفون 10 (یا iPhone X) نزدیک به 199 دلار برای کاربران هزینه به همراه خواهد داشت. این طرح، از دو تعویض نمایشگر و دو تعمیر دیگر پشتیبانی می‌کند.

در صورتی‌که نمایشگر آیفون 8 شما آسیب ببیند، به کمک طرح AppleCare + تنها باید 29 دلار برای تعمیر آن هزینه کنید! این در حالی است که براساس گزارش وب‌سایت اپل‌اینسایدر، تعمیر قاب پشتی شیشه‌ای آیفون 8 نزدیک به 99 دلار برای شما هزینه به همراه دارد.

خریداران برای ثبت‌نام به منظور استفاده از طرح AppleCare + تنها شش ماه پس از خرید اولیه فرصت دارند. اگر علاقه‌ای به استفاده از این طرح ندارید، باید توجه داشته باشید  که هزینه جداگانه تعمیر گوشی آیفون 8 و آیفون 8 پلاس، به ترتیب 349 و 399 دلار است. به همین جهت، شاید بهتر باشد هزینه 129 دلاری و 149 دلاری اولیه را برای خرید طرح AppleCare + پرداخت کنید.

به‌نظر می‌رسد که تغییر جنس بدنه آیفون 8 و آیفون 8 پلاس از آلومینیوم به شیشه، چندان به نفع خریداران آن نخواهد بود زیرا در صورت افتادن گوشی و صدمه دیدن آن، هزینه زیادی را به کاربران تحمیل خواهد کرد! حداقل در ظاهر، تغییر جنس بدنه تنها باعث می‌شود تا کاربران، هزینه بیشتری را به منظور رفع مشکلات بدنه شیشه‌ای آیفون‌های جدید خود پرداخت نمایند. البته کوپرتینویی‏‌ها به این علت از یک لایه شیشه در پشت گوشی آیفون 8 و 8 پلاس استفاده کرده‌‏اند، تا آیفون‌های جدید اپل از قابلیت شارژ بی‌سیم پشتیبانی نماید.

با اینکه اعلام شده است برای استفاده از طرح AppleCare + برای آیفون 10 (iPhone X) باید 199 دلار هزینه نمایید، هنوز مشخص نشده است که اپل برای تعمیر نمایشگر و دیگر تعمیرات پرچمدار جدید خود چه هزینه‌ای را از کاربران دریافت خواهد کرد و با توجه به تأخیر چند ماهه عرضه این مدل، فعلاً نیز نباید منتظر اعلام رسمی اپل باشید.

البته باید توجه کرد که آیفون 10 نیز مانند آیفون 8 و 8 پلاس، از پنل پشتی از جنس شیشه برخوردار شده است که شارژ بی‌سیم آیفون 10 را ممکن می‎سازد. هرچند، چندان دور از انتظار نخواهد بود که اپل برای تعمیر آیفون X، هزینه بیشتری را از کاربران دریافت کند.  2 مهر 1396
4 نظر
4.00
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری