تست همراه اول

سرویس خبر
29 شهریور 1396 ساعت 12:45
7 نظر

 

چگونه کیبورد فارسی را در iOS 11‌ فعال کنیم؟ (آموزش ویدیویی)

خوشبختانه بعد از سال‌ها کیبورد فارسی رسما به سیستم عامل آی او اس اضافه شده و کاربران فارسی زبان می‌توانند بی‌نیاز از کیبورد عربی به تایپ فارسی بپردازند. در ادامه مطلب راهنمای فعال کردن و استفاده از کیبورد فارسی آی او اس 11 را مشاهده می‌کنید.

همانطور که مطلع شده‌اید شب گذشته اپل نسخه نهایی آی‌اواس ۱۱ را برای تمام کاربران و دستگاه‌هایی که از آن پشتیبانی می‌کنند منتشر کرد. در نسخه‌های بتا دیده بودیم که اپل سرانجام کیبورد فارسی را به آی‌اواس ۱۱ اضافه کرده و خوشبختانه حالا در نسخه نهایی نیز امکان استفاده از این کیبورد وجود دارد. بدین‌ترتیب دیگر برای تایپ فارسی در آیفون یا آیپد نیازی به استفاده از کیبورد عربی یا کیبوردهای جانبی در اپ استور وجود ندارد. چراکه به‌راحتی می‌توانید کیبورد کاملا فارسی پیش‌فرض آی‌اواس را استفاده کنید.

کیبورد فارسی پیش‌فرض آی‌اواس ۱۱ از نیم‌فاصله نیز پشتیبانی می‌کند و تمام اعراب مورد نیاز در رسم‌الخط فارسی در آن وجود دارد. 

برای آموزش فعال کردن کیبورد فارسی آی‌اواس یک ویدیو آماده کرده‌ایم که در انتهای مطلب مشاهده می‌کنید. اما به‌صورت خلاصه کافیست بعد از آپدیت به iOS 11 مسیر زیر را در گوشی یا تبلت‌تان دنبال کنید:

Settings > General > Keyboard > Keyboards

سپس گزینه Add New Keyboard را انتخاب کنید و از میان لیست زبان‌های موجود گزینه Persian را برگزینید. ویدیوی زیر به‌شکل واضح‌تری مراحل مذکور را نشان می‌دهد.  29 شهریور 1396
7 نظر
5.00
  6 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری