تست همراه اول

سرویس خبر
11 مرداد 1396 ساعت 10:31
9 نظر

 

موافقت مشروط دادستانی با رفع فیلتر یوتیوب و بلاگ‌اسپات

مدتی پیش خبری مبنی بر رفع فیلتر یوتیوب و بلاگ‌اسپات در دانشگاه‌ها منتشر شده بود که حالا امروز خبر رسیده دادستانی کشور با این درخواست به‌صورت مشروط موافقت کرده است.

این خبر خوب صبح امروز از اینستاگرام معاون وزیر ارتباطات، محمدجواد آذری جهرمی، پخش شده است. به گزارش ایسنا، جهرمی در صفحه اینستاگرام خود، با اشاره به پیگیری‌ برای رفع فیلتر دو سرویس اینترنتی برای کاربران دانشگاهی نوشت: امروز پس از پیگیری‌های انجام‌شده در خصوص رفع فیلتر یوتیوب و بلاگ‌اسپات در دانشگاه‌ها، با نظر مساعد دادستان محترم کل کشور، شرایط رفع فیلتر این سرویس‌ها در دانشگاه‌های کشور طی نامه‌ای به ما اعلام شد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم برای پیاده‌سازی شرایط اعلامی تسریع به عمل آید. جا دارد از حجت‌الاسلام منتظری بابت پاسخ مثبت به این درخواست تشکر کنم.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت همچنین درباره شرایط رفع فیلتر این سرویس‌ها اظهار کرده بود: موضع دادستانی این است که اگر ما به عنوان مجری بتوانیم نظام کنترل خطوط قرمز را پیاده‌سازی کرده و در کنار هم قرار دهیم، مخالفتی با این مساله نخواهند داشت. با توجه به این که برخی از این سایت‌ها به صورت رمزی هستند و قابلیت فیلترینگ هوشمند ندارند، این کار شاید در قالب مذاکره با سرویس‌دهنده یا استفاده از راهکارهای دیگری انجام شود.  11 مرداد 1396
3349 بازدید
9 نظر
4.56
  9 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری