تست همراه اول

سرویس خبر
28 تیر 1396 ساعت 17:00
1 نظر

 

هشدار: اپلیکیشن ایرانی «اینستا پلاس» مخفیانه از شما عکس می‌گیرد

شرکت‌های امنیتی به تازگی بدافزاری را کشف کرده‌اند که کاربران ایرانی را هدف قرار می‌دهد و اقدام به سرقت اطلاعات شخصی آنها می‌کند.

شرکت امنیتی Avast به تازگی بدافزاری را کشف کرده است که کاربران ایرانی گوشی‌های اندرویدی را هدف قرار می‌دهد. این بدافزار «اینستا پلاس» نام دارد اما با نام‌های دیگری مثل «پروفایل چکر» و «Cleaner Pro» نیز ممکن است روی گوشی قربانی نصب شده باشد.

شیوه کار این بدافزار به این شکل است که با وعده نمایش تعداد دفاعتی که صفحه پروفایل تلگرام شما بازدید شده است از طریق اپلیکشین تلگرام دسترسی لازم را به هکر می‌دهد و سپس آیکون خود را در قسمت برنامه‌ها مخفی می‌کند تا قربانی فکر کند این اپلیکیشن پاک شده است؛ در حالی که به صورت مخفیانه می‌توان با دوربین جلو گوشی از شما عکس بگیرد و آن را بدون اجازه شما به سرورها هکر ارسال کند.

البته سرقت اطلاعات شما فقط به عکس ختم نمی‎شود. هکر قادر است با دستوراتی که به وسیله ربات‌های تلگرامش ارسال می‏کند تمامی پیام‌ها، اطلاعات و پسورد اکانت‌ها، شماره مخاطبان را نیز به سرقت ببرد و حتی بدون اجازه اقدام به گرفتن تماس و ارسال SMS از گوشی شما کند.

برای یافتن این اپلیکیشن باید به بخش مدیریت اپلیکیشن‌ها در تنظیمات گوشی خود بروید و در صورت نصب بودن آن را پاک کند.

توجه داشته باشید برای حفظ امنیت خود هیچگاه اپلیکیشن‌ها را از منابعی مثل کانال‌های تلگرام و سایت‌ها نامعتبر نصب نکنید و همیشه دسترسی اپلیکیشن‌های نصب شده را بررسی کنید.

   28 تیر 1396
1 نظر
4.55
  11 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری