تست همراه اول

سرویس خبر
6 خرداد 1396 ساعت 14:47
0 نظر

 

افزایش چمشگیر حمله‎های مخرب هکرها

باج افزار WannaCry با سرعت زیادی در حال انتشار است. پر واضح است هدف این ویروس، باج گیری از اقشار مختلف به ویژه سازمان‏‎های امنیتی و دولتی است.

حمله باج افزار WannaCry، به بیش از 300000 کامپیوتر تنها ظرف چند ساعت، حیرت همگان را در هفته‌های گذشته برانگیخته است. گفته می‌شود هکرهای کره شمالی  با هدف حمله به درگاه‌های قابل نفوذ ویندوز، این ویروس را ساخته‎اند، نمونه مشابه این اقدام برای اولین بار توسط ناسا انجام شد و پس از تحقق اهدافش، آن را برملا کرد. در همین زمینه دولت آمریکا هشدار داد: به جهت نفوذپدیری ویندوز، احتمال وقوع دوباره این‎گونه حمله‌ها بسیار زیاد است.

به گزارش رویترز، وزارت امنیت داخلی ایالت متحده اعلام کرد: به روز رسانی کامپیوترهای کاربران و مدیران شبکه، امری ضروری است.

براساس اعلام شرکت امنیت سایبری Rapi7، ممکن است این ویروس بیش از 100000 کامپیوتر مجهز به نرم‌افزار سامبا (نرم افزار تحت شبکه سیستم عامل لینوکس و یونیکس) را آلوده نماید.

اکثر این کامپیوترها متعلق به کاربران خانگی است. اگرچه کاربران از نسخه رجیستر شده نرم‌افزار  سامبا استفاده می‌کنند، اما به دلیل قدیمی بودن، به روز رسانی آن‌ها امکان پذیر نیست.

هکرها تنها پانزده دقیقه وقت نیاز دارند تا از نفوذپذیری نرم‌افزار بیشترین بهره را ببرند. ربکا برون (Rebekah Brown) سخنگوی شرکت Rapid7 به خبرگزاری رویترز گفت: هکرها می‎توانند ویروسی همچون WannaCry را بسازند و آن را با سرعتی باورنکردنی منتشر کنند. وی افزود: 12 ساعت پس از افشای اطلاعات، هیچ نشانه‌ای از نفوذ هکرها دیده نمی‌شود. 

ویروس WannaCry، کامپیوتر شرکت‌های تجاری و سازمان‌های دولتی را مورد هدف قرار می‌دهد و از طریق حفره امنیتی قابل نفوذ، بدون اطلاع کاربران، وارد سیستم شده و تمامی کامپیوترهای متصل به شبکه اینترنتی را آلوده می‌سازد. نفوذ به سیستم‎های امنیتی، پس از گذشت ماه‌ها و تنها در صورت افشاگری هکرها، فاش می‎شود.  6 خرداد 1396
0 نظر
4.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری