تست همراه اول

سرویس خبر
31 اردیبهشت 1396 ساعت 10:55
67 نظر

 

با قابلیت خلاقانه ضبط صدای HTC U11 آشنا شوید

U11 جدیدترین پرچمدار کمپانی تایوانی HTC است که به تازگی معرفی شده است. این گوشی از قابلیت ‌های خلاقانه ضبط صدا بهره می‌برد.

کمپانی تایوانی HTC که این روزها به‌نوعی در سراشیبی سقوط قرار گرفته است، چندی پیش از جدیدترین پرچم‌دار خود موسوم به U11 رونمایی کرد. این گوشی را می‌توان یک گوشی فوق‌العاده به همراه تمام ویژگی‌های استاندارد یک گوشی بالا رده قلمداد کرد.

از بدنه ترکیبی فلز-شیشه گرفته تا سخت‌افزار فوق‌العاده و مقاومت در برابر آب و حتی حذف جک 3.5 میلی‌متری هدفون توانسته است پرچم‌دار جدید HTC را به یکی از گزینه‌های خوب برای خرید تبدیل کند.اما گوشی HTC U11 از ویژگی قابل‌توجه دیگری نیز بهره می‌برد که اکثر گوشی‌های بالا رده بازار از آن بی‌بهره هستند و آن استفاده از چهار میکروفون است.

این چهار میکروفون در اطراف بدنه تعبیه‌شده‌اند و در موقع ضبط ویدئو فعال می‌شوند. بر اساس گفته‌های کمپانی سازنده، این میکروفون‌ها برای افزایش کیفیت ویدئوها و واقعی‌تر جلوه دادن آن‌ها قادر به ضبط صدای 360 درجه هستند؛ اما نکته قابل‌توجه در مورد این میکروفون‌ها این است که اگر در موقع ضبط ویدئو، عمل زوم کردن را انجام دهید، گوشی به‌صورت خودکار قابلیت حذف نویزها و الگوریتمی خاص را فعال می‌کند که می‌تواند در عین حذف نویزهای اضافی دریافت شده از فضای اطراف، صدایی را از نقطه‌ای خاص در حین عملیات زوم ضبط کند.

برای مثال فرض کنید که در حال فیلم‌برداری از یک کودک روی صحنه اجرا هستید. اگر روی استیج زوم کنید، دستگاه سعی می‌کند تا در عین کاهش صداها و نویزهای اضافی اطراف، مقدار صدای دریافتی ازآن‌جهت را افزایش دهد.

البته این دست از میکروفون‌ها که بانام «میکروفون‌های جهت‌دار» نیز شناخته می‌شوند را نمی‌توان یک ابداع جدید درگوشی‌های هوشمند دانست؛ زیرا گوشی‌هایی مانند LG V10 و V20نیز با استفاده از 3 میکروفون قابلیتی مشابه را ارائه می‌دهند. البته درگوشی‌های کمپانی ال‌جی فقط در حالت دستی می‌توانید به تنظیمات جهتی دسترسی داشته باشد و این تنظیمات در محصولات ال‌جی به‌اندازه U11 راحت نیست.

نظر شما در مورد این قابلیت HTC U11 چیست؟  31 اردیبهشت 1396
67 نظر
1.46
  243 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری