سرویس خبر
12 فروردین 1396 ساعت 13:12
6 نظر

 

فروش دور از انتظار پیکسل‌های گوگل

گوشی‌های Pixel و Pixel XL که ساخت شرکت تایوانی اچ‌تی‌سی هستند، با عرضه محدود در بعضی کشورها توانسته‌اند بیش از 2 میلیون فروش را تجربه کنند.

با توجه به وضعیت خطرناک سهام گوگل از زمان شروع کار تا به امروز، ممکن است شما کنجکاو شده‌باشید که آیا پیکسل‌های گوگل فروش موفقیت‌آمیزی داشته‌اند یا خیر. امروز به نوعی پاسخ کنجکاویتان را می‌گیرید.

همانطور که می‌دانید، HTC سازنده گوشی‌های پیکسل است. این شرکت تایوانی از زمان عرضه اولین گوشی پیکسل (پاییز 2016) تا به حال، بیش از 2.1 میلیون گوشی پیکسل و پیکسل XL برای گوگل فرستاده‌است. این عدد بطور چشمگیری از میزان فروش نکسوس بیشتر است، اما وقتی آن را در کنار اپل یا سامسونگی‌ها قرار می‌دهیم خنده‌دار می‌شود.

البته، گوشی‌های پیکسل در کشورهای انگشت‌شماری عرضه شده‌اند که بیشتر اوقات هم خالی از موجودی هستند. با توجه به این محدودیت‌ها، شاید فروش بیش از 2 میلیونی پیکسل‌ها برای گوگل حکم معجزه کوچکی را داشته‌باشد.

براساس گزارش یک مقاله چینی، HTC در حال ساخت نسخه دوم گوشی‌های پیکسل است. از سوی دیگر، 3 شرکت ال‌جی، تی‌سی‌ال و کول‌پد در حال رقابت با HTC برای ساخت نسخه سوم گوشی‌های پیکسل که در سال 2018 می‌آید، هستند. اما بنظر می‌رسد پیشنهاد خوب ال‌جی و تخمین فروش وسوسه‌انگیز 5 میلیونی که این شرکت برای پیکسل‌های نسل سوم زده‌، شانس آن را برای پیروزی در این رقابت بالا برده‌است.

شاید موارد بالا هیجان‌انگیز باشند، اما نباید اسیر اعداد و ارقام شویم. این آمار به واقع درست است، اما گوگل باید زنجیره تامین و توزیع ناقص خود را که فقط در بعضی از کشورها قابل دسترس است، تکمیل کند. می‌گویند همه‌چیز در دنیای موبایل ممکن است، کسی چه می‌داند، شاید یک روزی غول موتورهای جستجو بفهمد کشورهای بیشتری در جهان وجود دارند. یا افراد دیگری هم هستند که به خرید گوشی‌های هوشمند گوگلی علاقمند باشند.  12 فروردین 1396
6 نظر
3.31
  26 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری