تست همراه اول

سرویس خبر
17 اسفند 1395 ساعت 17:24
12 نظر

 

اپلیکیشن مسیریابی Waze فیلتر شد؛ صحبت‌های وزیر ارتباطات در این رابطه

اپلیکیشن مسیریابی Waze که مدتی بود کاربران نسبتا زیادی در ایران پیدا کرده بود فیلتر شد. این اپلیکیشن عملکردی شبیه به Google Maps داشت و امکان مسیریابی بین دو نقطه روی نقشه را برای کاربر فراهم می‌کرد.

به گزارش جی‌اس‌ام و به نقل از ایسنا، محمود واعظی صبح امروز در همایش  5G در دانشگاه صنعتی شریف حضور یافت و در حاشیه همایش اشاره‌ای نیز به این موضوع داشت. وی در پاسخ به سوالی که در خصوص فیلترینگ نرم‌افزار مسیریاب Waze مطرح شده بود، گفت: اگر زمانی یک قاضی حکمی دهد شما خلاف آن عمل می‌کنید؟

واعظی ادامه داد: آنچه در مورد فیلترینگ این نرم‌افزار وجود داشت حکمی از دادستانی بود و این تصمیم در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه رایانه‌ای گرفته نشده بود بلکه یک قاضی در این باره حکمی را صادر کرده بود و ما با توجه به اینکه این نرم‌افزار جایگزین‌های متعدد داشته این دستور را اجرا کردیم.

وزیر ارتباطات در عین حال گفت: اگر زمانی این نرم‌افزار به کسب و کارها مربوط می‌شد یا جایگزینی برای آن وجود نداشت ممکن بود ما مذاکراتی در این خصوص داشته باشیم اما زمانی که این نرم‌افزار دارای جایگزین است چرا بخواهیم حتما از آن استفاده کنیم.

   17 اسفند 1395
12 نظر
2.26
  23 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری