تست همراه اول

سرویس خبر
27 بهمن 1395 ساعت 15:19
14 نظر

 

توجه ویژه تولیدکنندگان گوشی هوشمند به پنل‌های OLED

کاهش قیمت پنل‌های اولد باعث شده تولیدکننده‌ها از این نوع پنل در گوشی‌هایشان استفاده کنند و افزایش تقاضا احتمالا باعث کم شدن موجودی این پنل در بازار خواهد شد.

با وجود اینکه شرکت‌های اپل و سامسونگ رقیب‌های جدی هم هستند، شراکت تجاری بسیاری با هم دارند. سال گذشته اپل درخواست 100 میلیون نمایشگر اولد به سامسونگ داد تا در آیفون 8 از آنها استفاده کند. اما به نظر می‌رسد این مقدار کافی نبوده است. این شرکت در سال تعداد زیادی دستگاه آیفون به فروش می‌رساند و همان‌طور که پیش‌تر گفتیم اپل 60 میلیون پنل اولد دیگر به سامسونگ سفارش داده است. مجموع مبلغ سفارش جدید اپل حدود 4.3 میلیارد دلار است.

سامسونگ بزرگ‌ترین تولیدکننده پنل‌های اولد در جهان است؛ پنل‌هایی که در 70 درصد اسمارت‌فون‌های جهان دیده می‌شود. غول بزرگ تکنولوژی تخمین زده است که فروش پرچمدار جدیدش بیشتر از نسل قبلی باشد و از طرف دیگر هم 160 میلیون پنل اولد برای اپل باید تولید کند. پس عجیب نیست اگر شاهد کمبود پنل‌های اولد در بازار باشیم.

درخواست‌ها برای پنل اولد روز‌به‌روز بیشتر می‌شود و تولیدکنندگان بیشتری به فکر استفاده از این پنل‌ها در گوشی‌هایشان هستند. این موضوع به خاطر کاهش قیمت این پنل‌ها در چند سال اخیر است و اکنون قیمت پنل‌های اولد برای تولیدکننده‌ها از پنل‌های ال‌سی‌دی کمتر است. در چنین شرایطی برای مقابله با کمبود این پنل‌ها باید تولیدشان افزایش یابد.

مشخصا سامسونگ تنها تولیدکننده پنل‌های اولد در جهان نیست. ال‌جی نیز پنل‌های اولد تولید می‌کند و این روزها به خاطر افزایش تقاضا، تولیدش را بیشتر کرده است. علاوه بر این شرکت‌های کوچک‌تری در چین و ژاپن نیز در حال توسعه خط تولید اولد هستند.

 

   27 بهمن 1395
14 نظر
4.15
  39 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری