تست همراه اول

سرویس خبر
4 بهمن 1395 ساعت 11:34
111 نظر

 

پرونده نوت 7 بسته شد: سامسونگ دلیل مشکل را اعلام کرد

همان‌طور که سامسونگ قول داده بود، امروز نتایج تحقیقات این شرکت در مورد مشکل Galaxy Note 7 منتشر شد. در تحقیقات باتری دستگاه مقصر اصلی معرفی شده که نتایج آن را 3 شرکت مستقل دیگر نیز تایید کرده‌اند.

همان‌طور که انتظار می‌رفت سرانجام سامسونگ امروز، ۲۳ ژانویه، نتایج تحقیقات خود در مورد علت آتش گرفتن گلکسی نوت7 را منتشر کرد. مطابق انتظار، مشکل اصلی همه گوشی‌های نوت7 به باتری دستگاه مربوط می‎شد، اما ایراد اولین سری این محصول با سری دوم آن متفاوت است.

در مورد سری اول گوشی‌های نوت7 طراحی باتری دستگاه مقصر اعلام شده است. درواقع وجود نقصی در گوشه سمت راست بالای باتری موجب خم شدن الکترودها و نزدیک شدن نوارهای مثبت و منفی شده که به ایجاد اتصال کوتاه منجر شده است.

در مورد سری دوم گوشی‌های نوت7، که باتری آنها در کارخانه دیگری ساخته شده بود، نقص در تولید باتری عامل ایجاد مشکل اعلام شده است. عجله کارخانه سازنده در تهیه سفارشات باعث خطا در تولید باتری و ایجاد اتصال کوتاه شده بود.

طی چند ماه اخیر 700 نفر از کارمندان سامسونگ در مورد مشکل Galaxy Note7 تحقیق کردند و در تحقیقات خود 200 هزار گوشی و 30 هزار باتری را بررسی کردند. سامسونگ همچنین اعلام کرده که نتایج این تحقیق را سه شرکت مستقل UL، Exponent و TUV Rheinland تایید کرده‌اند و طراحی سخت‌افزارها و نرم‌افزار گوشی در مشکل ایجادشده نقشی نداشته است.

از آنجا که سامسونگ به امنیت کاربران خود اهمیت زیادی می‌دهد و نمی‌خواهد دوباره چنین اتفاقی رخ دهد، مراحل جدیدی به روند بازرسی محصولات خود اضافه کرده است که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید. از این پس تمام گوشی‌های سامسونگ، از جمله مدل‌های 2017 این شرکت، این تست‌ها را می‌گذرانند تا کیفیت و سلامت باتری آنها تایید شود و کاربران نگرانی نداشته باشند.

سامسونگ در ویدئوی زیر توضیح داده که چرا گلکسی نوت7 دچار مشکل شد و برای جلوگیری از تکرار دوباره این اتفاق چه کارهایی کرده است.

 


   4 بهمن 1395
111 نظر
4.45
  66 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری