تست همراه اول

سرویس خبر
27 دی 1395 ساعت 12:49
8 نظر

 

خالق اندروید با محصولی جدید به جنگ آیفون و پیکسل می‌رود

بازار تلفن‌های هوشمند پرچمداران زیادی را هر ساله به خود می‌بیند اما ظاهرا هیچ‌کدام از آنها اندی رابین را راضی نمی‌کند و وی در تلاش است تا محصولی متفاوت و انقلابی را به دست مشتریان برساند.

اندی رابین، خالق سیستم عاملی که امروز آن را اندروید می‌نامیم در پی به چالش کشیدن پرچمدارانی مانند آیفون و پیکسل است. رابین به نوعی پدر اندروید است که سال ۲۰۰۵ گوگل آن را به مالکیت خود درآورد.

رابین اواخر سال ۲۰۱۴ بود که از گوگل جدا شد. پس از آن از وی خبری نبود تا اینکه چندی پیش مشخص شد او با هدف تولید محصولات قدرتمندی در زمینه هوش مصنوعی و همچنین تلفن‌های هوشمند شرکت اختصاصی خود را تاسیس کرده است.

این شرکت که Essential نام دارد هم‌اکنون نزدیک به ۴۰ کارمند دارد و نمونه اولیه یا پروتوتایپ یک تلفن هوشمند پرچمدار را تولید کرده است.

به گزارش بلومبرگ پروژه تلفن هوشمند رابین هنوز به محصول نهایی منجر نشده اما بسیار بلند پروازانه است. همچنین Essential علاوه بر ساخت تلفن هوشمند، به‌صورت موازی در حال کار روی مجموعه‌ای از گجت‌های الکترونیکی وابسته به هوش مصنوعی است.

تلفن هوشمند این شرکت مشخصات سخت‌افزاری بالایی دارد و صفحه نمایش بدون لبه آن خاطره حاشیه زیاد کنار نمایشگر گوشی‌ها را به‌فراموشی می‌سپارد. پروتوتایپ گوشی هوشمند رابین که هم‌اکنون متخصصین Essential‌ در حال کار روی آن هستند صفحه نمایشی بزرگتر از آیفون ۷ پلاس ۵.۵ اینچی دارد.

اندی رابین در نمایشگاه CES 2017 با متخصصین برخی از اپراتورهای موبایل امریکا از جمله Sprint درباره پروژه تلفن هوشمند خود مذاکره کرده است. اگر همه برنامه‌ها طبق زمانبندی تعیین شده پیش برود می‌توانیم انتظار داشته باشیم که محصول نهایی این شرکت در ماه ژوئن سال جاری معرفی و آماده ورود به بازار شود.   27 دی 1395
8 نظر
4.36
  25 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری