تست همراه اول

سرویس خبر
20 دی 1395 ساعت 11:17
16 نظر

 

آیفون ۱۰ ساله شد؛ بهترین‌ها هنوز در راهند

ده سال پیش در چنین روزی استیو جابز اولین آیفون را معرفی کرد؛ محصولی که به عقیده همگان مفهوم تلفن هوشمند را تغییر داد و تحول عظیمی در این عرصه پدید آورد.

روز نهم ژانویه سال ۲۰۰۷ استیو جابز روی صحنه ایستاد و محصولی معرفی کرد که آمده بود تا مفهوم جدیدی از بزرگ‌ترین کمپانی تکنولوژی دنیا تعریف کند. بله، دقیقا ۱۰ سال پیش در چنین روزی آیفون متولد شد و امروز اپل این تاریخ را جشن می‌گیرد.

آن مراسم تاریخی را به‌یاد بیاورید که در آن استیو جابز آیفون را محصولی انقلابی نامید. جابز آیفون را با سه ویژگی معرفی کرد: یک آیپاد با صفحه لمسی عریض و کنترل‌های لمسی، یک تلفن همراه انقلابی و یک پیشرفت عظیم در وسایل ارتباطی اینترنتی.

حالا یک دهه از سخنرانی استیو جابز در مراسم معرفی آیفون می‌گذرد و این محصول در این سال‌ها تغییرات زیادی پیدا کرده، اما پیش‌بینی او از محصولی که امروز استفاده می‌شود همچنان دقیق بود. در کنار کاربردی بودن محصول، او تلفنی را تشریح کرد که می‌تواند فیلم، پادکست و برنامه‌های تلویزیونی را پخش کند، بوک‌مارک‌های مرورگر شما را منتقل و عکس‌ها را بین دستگاه‌های مختلف سینک یا همگام‌سازی کند.

جایگاهی که جابز برای آیفون انتظار داشت بسیار جاه‌طلبانه بود؛ جابز به‌دنبال کامپیوتری قدرتمند در جیب کاربران بود و گذشت زمان نشان داد که نگاه او به این محصول درست و به‌جا بوده است. در هر حال تعریفی که استیو جابز از آیفون ۲۰۰۷ ارائه کرد با محصولی که امروز با نام آیفون ۷ در دست ماست تفاوت زیادی ندارد. آیفون امروز نیز دستگاهی است با صفحه نمایش بزرگ که به‌راحتی از طریق اپلیکیشن‌های توسعه داده شده برای iOS می‌تواند به پخش موسیقی و فیلم بپردازد.

این گوشی همچنان مهم‌ترین محصول اپل است؛ همانطور که مدیر عامل فعلی اپل، تیم کوک، اشاره می‌کند آیفون هم‌اکنون مهم‌ترین بخش زندگی دیجیتال کاربران اپل است و امروز بیش از هر زمان دیگری مسیر کار، تفریح و راه‌های ارتباطی آنها را مشخص می‌کند.

کوک از این مناسبت استفاده کرد تا قول‌های بیشتری درباره آینده آیفون به کاربران بدهد. کوک اشاره می‌کند که در یک دهه گذشته آیفون استاندارد تلفن‌های همراه را تغییر داده و آنها تازه کار را شروع کرده‌اند، چراکه بهترین‌ها هنوز در راهند.

اظهارات کوک شاید درست باشد اما علاقه‌مندان اپل همچنان کنفرانس معرفی آیفون توسط جابز را نقطه عطف این کمپانی می‌دانند، نقطه‌ای که باعث شد اپل کنترل دنیای فناوری مدرن را به‌دست بگیرد؛ و ارائه‌ای که شخصیت افسانه‌ای یک مدیر عامل را به تصویر کشید.

تماشا کنید: کنفرانس معرفی اولین آیفون در مراسم Macworld 2007

   20 دی 1395
16 نظر
3.46
  13 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری