تست همراه اول

سرویس خبر
24 آذر 1395 ساعت 10:36
45 نظر

 

اولین حسگر اپتیکال اثر انگشت رونمایی شد

با رونمایی Synaptic از حسگر اپتیکال اثر انگشت، به نظر می‌رسد شایعه استفاده گلکسی اس 8 از حسگر اثر انگشتی که روی نمایشگر جای می‌گیرد دارد تحقق می‌یابد.

پس از استفاده اپل از حسگر اثر انگشت در آیفون 5اس، که مورد توجه کاربران قرار گرفت، این حسگرها هر روز بیش از پیش در گوشی‌های هوشمند دیده شدند. ابتدا تنها امنیت این حسگرها مطرح بود و پس از مدتی سرعت آنها نیز اهمیت پیدا کرد، طوری که  اکنون وجود آنها ویژگی مهمی برای کاربران شده‌ است.

حالا با توجه به کم شدن حاشیه نمایشگرهای گوشی‌های هوشمند، چالش جدیدی پیش روی تولیدکننده‌هاست تا این حسگرها را در جایی مناسب قرار دهند. وقت آن رسیده که نسل جدید حسگر اثر انگشت اپتیکال به کار گرفته شود. این نوع حسگرها به‌راحتی در بخش پایینی نمایشگر قرار می‌گیرند و فضای جداگانه‌ای روی پنل جلویی گوشی نیاز ندارند.

امروز Synaptic از اولین حسگر اپتیکال اثر انگشت برای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها پرده برداشت؛ حسگری که از روی شیشه 1 میلی‌متری هم عمل می‌کند. این حسگر طراحی بدون دکمه را ممکن می‌سازد و دقت بالایی دارد.

این سنسور با شیشه 2.5D نیز سازگار است و تولیدکننده‌ها می‌توانند از آن خلاقانه استفاده کنند. پشتیبانی از تکنولوژی PurePrint باعث می‌شود اثرانگشت جعلی از اثر انگشت درست تشخیص داده شود.

همان طور که پیش‌تر شنیده بودیم، گفته می‌شود در گلکسی اس8 سامسونگ خبری از دکمه خانه نیست و حالا رونمایی از این نوع سنسور نیز به شایعه مذکور قوت می‌بخشد. این احتمال نیز وجود دارد که سامسونگ به استفاده از سنسورهای ساخت دیگر تولیدکننده‌ها پایان دهد؛ خبری که هنوز رسما تایید نشده است.

به هر حال سال آینده احتمالا سال پایان کنترل نرم‌افزاری سخت‌افزار و آغاز سنسورهای اپتیکال اثر انگشت و نمایشگرهایی با کمترین لبه خواهد بود. نظر شما چیست؟  24 آذر 1395
45 نظر
4.48
  21 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری