سرویس خبر
21 شهریور 1395 ساعت 14:38
37 نظر

 

آیفون برای چپ دست‌ها مناسب نیست!

نتایج یک بررسی روی عملکرد آنتن دهی گوشی‌های هوشمند نشان داده است که وقتی آیفون‌های اپل را با دست چپ بگیرید قدرت سیگنال‌های آنتن آن کاهش می‌یابد و روی کیفیت مکالمه اثر منفی می‌گذارد.

از آنجا که اکثر مردم جهان راست دست هستند و با دست راست خود از وسایل استفاده می‌کنند، اکثر طراحان در ساخت وسایل مختلف فقط آنها را مد نظر قرار می‌دهند و افراد چپ دست، که 10 تا 30 درصد جمعیت جهان را شامل می‎شوند، را نادیده می‌گیرند.

دسته‌های صندلی کلاس‌ها، قیچی، دفترها سیمی، خودکارهای ثابت بانک‌ها، دسته بازی پلی‌استیشن و آیفون‌های اپل از جمله مواردی است که چپ‌دست‌ها با آن مشکل دارند. حتما می‌پرسید آیفون دیگه چرا؟
در بررسی که زیر نظر وزیران شورای نوردیک (Norden) انجام گرفته است مشخص شده هنگامی که کاربران iPhone 6s یا iPhone 6s Plus را با دست چپ می‌گیرند یا آن را سمت چپ صورت خود قرار می‌دهند قدرت سیگنال‌های آنتن کاهش می‌یابد که نتیجه آن کاهش کیفیت مکالمه و قطع شدن ارتباط است.

در این بررسی عملکرد 26 گوشی از برندهای مخلتف مورد آزمایش قرار گرفته است که لومیا 640 مایکروسافت بهترین امتیاز را به دست آورده در حالی که آیفون‌های اپل بیشترین افت سیگنال را داشته‌اند.

در گزارش منتشر شده از نتایج این بررسی، دلیل رخ دادن چنین وضعیتی را عدم توجه به حالت‌های مختلف بدن هنگام استفاده از گوشی در طراحی آنتن معرفی کرده است که ممکن است طراحان اپل توجهی به آن نداشته‌اند. متن کامل این گزارش را می‌توانید از اینجا مطالعه کنید.

اگر چپ دست هستید یا هنگام استفاده با دست چپ از آیفون یا سایر گوشی‌ها با مشکل آنتن دهی مواجه شده‌اید تجربه خود را با ما و سایر کاربران در کامنت‌ها در میان بگذارید.  21 شهریور 1395
37 نظر
4.29
  17 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری