سرویس خبر
25 مرداد 1395 ساعت 10:42
4 نظر

 

سیستم‌عامل جدید گوگل در راه است؟

گوگل بعد از اندروید و کروم در حال کار روی سیستم‌عامل جدیدی است؛ سیستم‌عاملی که فراگیرتر و امن‌تر از سیستم‌عامل‌های قبلی است.

گوگل همین حالا هم با سیستم‌عامل‌های اندروید و کروم سهم زیادی از بازار سیستم‌عامل‌ها را به خود اختصاص داده، اما ظاهرا سیستم‌عامل جدیدی در راه است: Fuchsia که وب‌سایت Android Police به آن اشاره کرده و کدهایی از آن در GitHub دیده شده است. فوچسیا، یا فوکسیه، نام گلی است به رنگ بنفش متمایل به قرمز.

بر خلاف کروم و اندروید، فوچسیا بر پایه لینوکس نوشته نشده و این یعنی گوگل می‌خواهد این سیستم‌عامل در هر حجم، شکل و مقیاسی اجرا شود؛ مثلا می‌توان به ترموستات، داشبورد و مچ‌بندهای هوشمند اشاره کرد.

طبعا این سیستم‌عامل همچنان روی کامپیوترها و گوشی‌های هوشمند هم اجرا می‌شود و آن‌طور که از کدش برمی‌آید، امکانات امنیتی و گرافیکی بیشتری خواهد داشت. البته که خود گوگل هنوز حرفی نزده و همه این‌ها فقط حدس و گمان است.

سال‌هاست شایعاتی به گوش می‌رسد مبنی بر این که مدیران اجرایی گوگل می‌خواهند کروم و اندروید را با هم ترکیب کنند. همین حالا هم کروم‌بوک‌ها به اپلیکیشن‌های اندرویدی آپدیت می‌شوند. شاید گوگل بخواهد با فوچسیا تلاش دوباره‌ای در این راستا بکند.

به هر حال هنوز هیچ چیز رسمی نیست و باید منتظر بمانیم تا اخبار رسمی درباره سیستم‌عامل جدید را (که گفته می‌شود دو رنگ اصلی‌اش صورتی و بنفش است) از خود گوگل بشنویم.  25 مرداد 1395
4 نظر
3.36
  11 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری