تست همراه اول

سرویس خبر
23 مرداد 1395 ساعت 17:57
10 نظر

 

اسنادی که فرضیه جدیدی در مورد اسپیکر آیفون 7 مطرح می‌کنند

اخیرا اسنادی منتشر شده که بخش‌های مختلف بدنه iPhone 7 را معرفی می‌کند. در مورد صحت این اسناد قطعیتی وجود ندارد اما در هر صورت انتشار آنها فرضیه جدیدی را در مورد اسپیکر آیفون 7 مطرح کرده است.

بحث برانگیزترین تغییری که در آیفون ۷ رخ می‌دهد در مورد درگاه هدفون آن است. اپل تصمیم گرفته برای همیشه با درگاه ۳.۵ میلیمتری هدفون در آیفون خداحافظی کند و وظیفه انتقال صدا را به درگاه لایتنینگ بسپارد.

چه شما به عنوان کاربر موافق این حرکت باشید یا مخالف، اپل تصمیم خود را گرفته و از آن کوتاه نمی‌آید. سرانجام یا باید به استفاده از هدفون‌های بلوتوث روی بیاورید یا اینکه هدفونی با درگاه لایتنینگ تهیه کنید.

اگر منطقی به این موضوع نگاه کنیم اپل به این ۶ دلیل تصمیم خود را عملی می‌کند:

  1. خروجی جک هدفون آنالوگ است در حالیکه آیفون ۷ از صدای دیجیتال و High-Resolution پشتیبانی می‌کند بنابراین به یک درگاه خروجی صدای دیجیتال نیاز است.
  2. اپل قصد داشته که آیفون ۷ را باریکتر از نسل‌های قبلی کند بنابراین حذف درگاه هدفون برای رسیدن به این هدف منطقی به‌نظر می‌رسد.
  3. بدنه آیفون ۷ در برابر نفوذ آب بیش از پیش عایق می‌شود.
  4. اپل می‌تواند Earbuds با درگاه لایتنینگ و هدفون‌های متنوع دیگری را با این درگاه به‌فروش برساند.
  5. باتری بزرگتری درون بدنه جای می‌گیرد.
  6. آینده متعلق به بلوتوث است. مهم نیست که شما هدفون با درگاه ۳.۵ میلیمتری دوست داشته باشید یا لایتنینگ!.

فرضیه دیگری نیز وجود دارد که به اسپیکرهای استریو اشاره دارد. با حذف درگاه ۳.۵ میلیمتری فضای کافی برای تعبیه اسپیکر دوم فراهم و آیفون ۷ به اسپیکر استریو مجهز می‌شود. چیزی که در تصاویر فاش شده از این گوشی نیز شاهد بودیم.

اما سایت Nowhereelse.fr اخیرا اسنادی را منتشر کرد که اطلاعات متفاوتی از آن برداشت می‌شود. در این تصویر آمده که حفره‌های تعبیه شده به‌جای درگاه ۳.۵ میلیمتری هدفون در آیفون ۷ مربوط به اسپیکر دوم نیست. اگر به‌یاد داشته باشید آیفون‌ها تا قبل از آیفون ۶، روی لبه پایین‌شان دو محفظه اسپیکر داشتند که فقط یکی از آنها اسپیکر بود و در دیگری میکروفن مکالمه قرار گرفته بود. حالا بعید نیست که در آیفون ۷ باز هم این اتفاق یعنی تغییر محل میکروفن مکالمه رخ دهد و خبری از اسپیکر استریو نباشد.

آیپد پرو ۱۲.۹ و ۹.۷ هر دو به اسپیکرهای چهارتایی استریو مجهز هستند که تبدیل به نقطه قوت آنها شده است. در حالیکه تجهیز آیفون به اسپیکرهای استریو با توجه به فضای کمتر در بدنه آن نسبت به آیپد طبیعتا سخت‌تر است.

شکی در این نیست که اسپیکر استریو خوب و هیجان‌انگیز است. اما به چه قیمتی؟ آیا گذشتن از خیر درگاه ۳.۵ میلیمتری هدفون به داشتن اسپیکر استریو می‌ارزد؟  23 مرداد 1395
10 نظر
4.28
  18 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری