تست همراه اول

سرویس خبر
10 تیر 1395 ساعت 15:42
21 نظر

 

آیفون 7 ضد آب: جایگزینی Home با ForceTouch

طبق آخرین شایعات، در آیفون 7 باید با دکمه Home خداحافظی کنیم و منتظر فناوری فورس تاچ برای آنلاک کردن گوشی باشیم.

در چند روز اخیر خبرهایی منتشر شده بود مبنی بر این‌که آیفون 7 فورس‌تاچی شبیه دکمه Home خواهد داشت و این تکنولوژی فشردن دکمه Home را بازسازی خواهد کرد. امروز تحلیلگران شرکت «کوون و شرکا» این خبر را تایید کردند و گفتند آیفون بعدی چیزی به نام «دکمه Home فورس‌تاچ» خواهد داشت. این دکمه مانند دکمه‌های Home سنتی حرکت فیزیکی نخواهد داشت، ولی کلیکی را که موقع فشردن دکمه حس می‌شود، بازسازی خواهد کرد.

با این دکمه، اپل طراحی آیفون را تر و تمیزتر می‌کند و دوام خود دستگاه را بیشتر می‌کند، چون دیگر از باگ‌های احتمالی دکمه Home خبری نخواهد بود. اگر از مدل‌های جدید مک‌بوک استفاده کرده باشید، می‌دانید که فورس‌تاچ چگونه قرار است کار کند و تجربه کار با آن چقدر واقعی است. اگر اپل بتواند «دکمه Home فورس‌تاچ» را با همان دقتی بسازد که در تاچ‌پدهای مک‌بوک دیده می‌شود، می‌توان گفت که تصمیم درستی گرفته است.

 

در iOS 10 هم می‌توان نشانه‌های این تغییر را دید. اپل اصرار دارد که کاربران با فشردن دکمه Home قفل گوشی را باز کنند، که آزاردهنده است. اما اگر دکمه Home حذف شود و بتوان با تپ کردن صفحه گوشی آن را آنلاک کرد، چه؟ به این ترتیب اپل تمهیدی برای آنلاک کردن گوشی اندیشیده که خیلی‌ها دوستش خواهند داشت.

شرکت «کوون و شرکا» همچنین ادعا کرده که آیفون جدید ضدآب خواهد بود. به این ترتیب، اولین محصول ضدآب اپل را شاهد خواهیم بود. این شرکت اعلام کرده که اپل‌واچ جدید ضدآب نیست و فقط در برابر قطرات آب مقاوم است. درنهایت هم تایید کرده که درگاه هدفون از آیفون حذف می‌شود.  10 تیر 1395
21 نظر
4.24
  17 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری