تست همراه اول

سرویس خبر
1 تیر 1395 ساعت 18:06
194 نظر

کدام یک بهتر است؟

مقایسه دوربین Xperia X سونی با Galaxy S7 سامسونگ

طرفداران سونی و سامسونگ همیشه بر سر کیفیت دوربین محصولات شرکت محبوب خود بحث و جدال دارند. در این مقایسه نمونه تصاویر گرفته‌شده با دوربین اکسپریا ایکس و گلکسی اس 7 را کنار هم قرار دادیم تا ببینیم کیفیت دوربین کدام یک از این دو گوشی در عمل بهتر از دیگری است.

رقابت شرکت‌های سونی و سامسونگ در تولید بهترین دوربین گوشی هوشمند برکسی پوشیده نیست. سونی همواره یکی از مدعیان اصلی این رقابت بوده است که همیشه پرچمدارانی با دوربین‌های فوق‌العاده به بازار فرستاده؛ اما در چند سال اخیر گوشی‌های سامسونگ به رقیبی خطرناک برای سونی تبدیل شده‌اند و توانایی خود را بارها به اثبات رسانده‌اند.

Xperia X سونی دوربینی 23 مگاپیکسلی در اختیار دارد که سونی به سرعت بالای فوکوس آن می‌نازد. در طرف دیگر، کیفیت دوربین Galaxy S7 برابر با 12 مگاپیکسل است و از فناوری Dual Pixel برای افرایش سرعت فوکوس استفاده کرده است. جزئیات دوربین این دو گوشی را در جدول زیر مشاهده کنید.

همان طور که می‌بینید، عدد مگاپیکسل دوربین این پرچمداران اختلاف زیادی با هم دارند، اما نمی‌توان براساس آن حکمی صادر کرد چون بیشتر بودن عدد مگاپیکسل دوربین مطلقا به معنای بهتر بودنش نیست. در ادامه نمونه تصاویر گرفته‌شده با دوربین Xperia X و Galaxy S7 را در موقعیت‌های مختلف می‌بینید. این تصاویر را با هم مقایسه کنید و به ما بگویید در مجموع کیفیت کدام یک بهتر است؛ با این توضیح که کیفیت دوربین اکسپریا ایکس در حالت پیش‌فرض و روی 8 مگاپیکسل تنظیم شده تا بهترین کیفیت را داشته باشد.

برای دیدن عکس‌ها در اندازه واقعی روی آنها کلیک کنید

 
 


 


 


 نظرات کاربران

در حال بارگذاری