تست همراه اول

سرویس خبر
18 خرداد 1395 ساعت 10:01
9 نظر

ترفند

چگونه می‌توان صفحه آیفون را سیاه و سفید کرد؟

در این پست ترفند جالبی به شما یاد می‌دهیم تا با استفاده از آن صفحه‌نمایش آیفون/آیپدتان سیاه و سفید شود و راهکار ایجاد میان‌بر برای دسترسی سریع‌ و راحت‌تر را هم به شما خواهیم گفت.

سیستم‌عامل آی‌اواس امکانات و ترفند‌های بسیاری دارد که ممکن است تمام آن‌ها جلو چشم کاربر نباشد و بسیاری از کاربران از آن‌ها غافل شوند. از این پس قصد داریم هر هفته یک یا چند ترفند جالب و کاربردی برای شما خوانندگان سایت آماده کنیم.

یکی از ترفند‌های جالب در آی‌او‌اس، که ممکن است خیلی کاربرد عمومی نداشته باشد، GrayScale نام دارد که رابط کاربری آی‌دیوایس شما را کاملا به شکل سیاه‌وسفید به نمایش می‌گذارد؛ به‌ترتیبی که در هر جایی مانند بازی، برنامه، صفحه لاک‌اسکرین و.. باشید، صفحه‌نمایش آیفون/آیپد شما به شکل سیاه و سفید درمی‌آید. اما مزیت این کار چیست؟ به‌طور کلی صفحه نمایش در حالت سیاه‌وسفید مصرف باتری کمتری دارد. همچنین افرادی که به کوررنگی دچارند توانایی تشخیص اجزای تصویر را در صفحه نمایش رنگی ندارند، اما با سیاه‌وسفید کردن تصویر می‌توانند به راحتی این مشکل را برطرف کنند. 

 

       

 

برای استفاده از قابلیت GrayScale مراحل زیر را دنبال کنید:

  • ابتدا به Settings بروید.

 

  • سپس با طی کردن مسیر General > Accessibility گزینه GrayScale را روشن کنید.

 

  

 

ایجاد میان‌بر برای GrayScale

برای این که هر دفعه که می‌خواهید از این قابلیت استفاده کنید مجبور نباشید مراحل فوق را انجام دهید، می‌توانید برای آن میان‌بر ایجاد کنید! برای ساخت میان‌بر وارد برنامه Settings شوید و به همان مسیر ذکرشده General > Accessibility بروید. در انتهای این بخش گزینه Accessibility Shortcut را لمس کنید و گزینه Grayscale را تیک بزنید. از این پس با ۳ مرتبه فشار دادن پشت سر هم دکمه Home می‌توانید این قابلیت را فعال کنید.

 


 

#ترفند
نظرات کاربران

در حال بارگذاری