تست همراه اول

سرویس خبر
1 اردیبهشت 1395 ساعت 11:57
17 نظر

 

تجهیز گوشی‌های سامسونگ به دوربین 24 مگاپیکسلی

سامسونگ همواره به دنبال این بوده تا کیفیت دوربین گوشی‌های خود را ارتقا دهد. به نظر می‌رسد که این شرکت کر‌ه‌ای به دنبال ساخت سنسورهای جدیدی است که کیفیت بالاتری دارند و از آپرچر بزرگ‌تری برخوردارند.

بر کسی پوشیده نیست که سامسونگ تمام تلاش خود را می‌کند تا بتواند بهترین کیفیت ممکن را در دوربین گوشی‌های هوشمندش به کار گیرد. هرچند کیفیت دوربین پرچمداران امسال سامسونگ از 16 به 12 مگاپیکسل کاهش پیدا کرده است، برخوردار بودن از پیکسل‌های بزرگ‌تر باعث شده تا در موقعیت‌های کم‌‌نور تصاویر روشن‌تر و بهتری به ثبت برسد.

 

 

شایعات جدید این طور عنوان کرده‌اند که سامسونگ به دنبال اضافه کردن تیم دوربین‌های NX خود به بخش گوشی‌های هوشمند است تا بتواند روی سنسورهای جدید 1/2.3 اینچی با آپرچر f/1.4 کار کند. لنزهایی با آپرچر f/1.4 سبب می‌شود 17 درصد نور بیشتر از سنسور دوربین بگذرد. همچنین سنسور 1/2.3 اینچی اجازه استفاده از پیکسل‌های بزرگ‌تری نسبت به سنسور 1/2.5 گلکسی اس7 را به سامسونگ می‌دهد.

هدف نهایی کره‌ای‌ها ساخت سنسورهای دوربین 1/1.7 اینچی با کیفیت 18 تا 24 مگاپیکسل است که نتیجه آن نیز داشتن عکس‌های بزرگ‌تر و شارپ‌تر با نور و عمق میدان بهتر است. علاوه بر این کار روی رابط کاربری جدیدی که بر اساس سیستم دوربین‌های NX عمل می‌کند نیز در حال انجام است.

در این شایعه به مدت زمانی که برای عملی شدن این دو سنسور نیاز است اشاره‌ای نشده. تصور می‌شود که سنسورهای 1/2.3 اینچی سال آینده معرفی شوند، ولی 2 تا 3 سال دیگر طول می‌کشد تا سنسورهای 1/1.7 اینچی وارد بازار شوند.  1 اردیبهشت 1395
17 نظر
5.00
  2 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری