تست همراه اول

سرویس خبر
9 اسفند 1394 ساعت 16:00
12 نظر

 

مقایسه نمونه عکس‌های دوربین G5 با G4 و iPhone 6s و GoPro

در این مقایسه، G4، برنده بهترین دوربین سال گذشته، را با پرچمدار جدید این برند یعنی G5 و بزرگانی همچون iPhone 6s و GoPro Hero به زیر ذره بین خواهیم برد.

وقتی ال‌جی از G5 رونمایی کرد، مشخصات دوربین این محصول کمی ما را متعجب کرد. استفاده از این نوع دوربین، که از دو سنسور مجزا تشکیل شده، تاحدودی ریسک محسوب می‌شود و تغییری به این بزرگی در ساختار دوربین گوشی‌های هوشمند ال‌جی چیزی بود که اصلا انتظارش را نداشتیم. این دوربین 180 درجه را تحت پوشش خود قرار می‌دهد و، برخلاف دوربین V10، اجازه عکس‌برداری با زاویه معمولی، زاویه وسیع یا هر دو نوع عکس‌برداری را به‌صورت همزمان ممکن می‌سازد. در تست انجام‌شده روی دوربین این محصول، با هر دو لنز آن تصاویری ثبت شد و این تصاویر را با معیارهایی نزدیک به قدرت دوربین این گوشی مقایسه کردیم.
در تصویر زیر تفاوت تصویر ثبت‌شده با زاویه معمولی این دوربین و زاویه وسیع آن را مشاهده می‌کنید.

 

 

تست اول: زاویه معمولی؛ مقایسه دوربین G5 ،G4 و iPhone 6s


در ابتدا بهتر است G5 را با جنگجوی قبلی این کمپانی، LG G4، و همچنین با رقیب قدرتمندی مانند iPhone 6s مقایسه کنیم. در بخش اول فقط قرار است لنز اصلی G5 را با دیگر دوربین‌ها مقایسه کنیم و کاری به لنز فرعی 8 مگاپیکسلی آن نداریم. این لنز 16 مگاپیکسلی، که گشادگی f/1.8 و تمرکز خودکار لیزری و لرزشگیر اپتیکال دارد، از سنسور تشخیص طیف رنگی بهره می‌برد که در G4 و V10 دیده‌ایم و ازنظر کیفیت نیز به اندازه همان سنسورها قدرتمند عمل کرده است.

تصاویر سمت راست برای LG G5، تصاویر وسط برای LG G4 و تصاویر سمت چپ متعلق به iPhone 6s است. برای دیدن تصاویر در سایز اصلی روی آنها کلیک کنید. توجه داشته باشید تفاوت در اندازه عکس‌ها به علت تفاوت در رزولوشن دوربین هر دستگاه است.


 


  


   


   


  


  


  


  

 

تصاویر ثبت‌شده با G5 شباهت بسیاری به تصاویر G4 دارد و مسلما ال‌جی تا زمان عرضه این محصول به بازار تغییرات نرم‌افزاری هم در دوربین این گوشی اعمال خواهد کرد و تفاوت بین این دو دوربین افزایش خواهد یافت. اما در بیشتر عکس‌ها، G5 پرچم‌دار قبلی کمپانی خود را شکست داده و بسیار باکیفیت‌تر عمل کرده است. معلوم نیست این رکوردزنی‌ها تا چه زمانی ادامه می‌یابد، چون ال‌جی با این دوربین جدیدش دوربینی را شکست داد که سال گذشته برترین دوربین پرچم‌داران انتخاب شد؛ یعنی LG G4!

تست دوم: زاویه وسیع؛ LG G5 در برابر Go Pro Hero 4 

نوآوری اصلی ال‌جی در ساختار دوربین G5 همین لنز زاویه بالای آن بود. به گفته ال‌جی، زاویه این دوربین بالاتر از زاویه‌ای است که چشم انسان می‌تواند ببیند! این دوربین قابلیت جالب دیگری نیز در خود جای داده است به نام Zooming Out.

 

 

دوربین دوم LG G5 دارای سنسور 8 مگاپیکسلی و گشادگی f/2.4 است، اما از همه مهم‌تر این است که دوربین قابلیت فوکوس خودکار ندارد و فقط از قدرت لرزشگیر اپتیکال بهره می‌گیرد.
در این تست، دوربین زاویه وسیع LG G5 را با GoPro 4 Hero مقایسه کرده‌ایم که یکی از وسیع‌ترین زاویه دوربین‌ها را دارد.

تصاویر سمت راست مربوط به LG G5 و تصاویر سمت چپ متعلق به GoPro Hero 4 است. برای تماشای عکس‌ها در سایز واقعی روی آنها کلیک کنید. توجه داشته باشید تفاوت در اندازه عکس‌ها به علت تفاوت در رزولوشن دوربین هر دستگاه است.


       

 

در ابتدا وقتی با دوربین 8 مگاپیکسلی این محصول روبرو شدیم، انتظار تصاویر باکیفیتی نداشتیم، اما پس از انجام دادن تست‌ها به این نتیجه رسیدیم که این دوربین هیچ شباهتی به سایر 8 مگاپیکسلی‌ها ندارد! عکس‌های گرفته‌شده با این دوربین به‌خوبی نشان می‌دهد که قدرت آن برای عکس‌برداری در محیط‌هایی با نور متوسط از یک دوربین 8 مگاپیکسلی هیچ‌چیز کمتر ندارد و در محیط‌های کم‌نور قدرت این دوربین به شکل بهتری اثبات می‌شود.
ناگفته نماند که در مقایسه این دو محصول دیدیم هردو آنها نقاط ضعف و قوتی دارند که به شرایط نوری محیط آنها بستگی داشته است.

نظر شما درباره دوربین LG G5 چیست؟ فکر می کنید این دوربین نیز، مانند LG G4، بهترین دوربین سال بین دوربین گوشی های هوشمند خواهد شد؟نظرات کاربران

در حال بارگذاری