تست همراه اول

سرویس خبر
25 بهمن 1394 ساعت 13:08
6 نظر

 

قابلیت‌های جدید در صفحه نمایش آیفون 7 با فناوری Pixel Eyes

تولیدکننده پنل‌های صفحه نمایش آیفون 7 از نسل دوم تکنولوژی Pixel Eyes رونمایی کرده که ممکن است قابلیت‌های هیجان‌انگیزی برای صفحه نمایش آیفون 7 به‌همراه داشته باشد.

ژاپن دیسپلی، یکی از تولیدکنندگان پنل‌های صفحه نمایش آیفون، سال گذشته از تکنولوژی جدید Pixel Eyes در صفحه نمایش‌های تولیدی خود رونمایی کرد. این تکنولوژی، علاوه بر افزایش دقت لمس صفحه، سنسورهای تشخیص‌دهنده لمس را در دل صفحه نمایش قرار می‌داد و باعث کاهش قطر صفحه نمایش می‌شد.

حال این شرکت ژاپنی کمتر از یک سال پس از معرفی نسل اول، نسل دوم تکنولوژی Pixel Eyes را معرفی کرده که بهبودهای قابل توجهی دارد. کاهش قطر پنل از ۰.۸ میلی‌متر به ۰.۵ میلی‌متر، پشتیبانی از قلم‌های هوشمند با نوک ۱ میلی‌متری و قابلیت کار با صفحه نمایش با انگشتان خیس و در موقعیت‌های نمناک از ویژگی‌های نسل دوم Pixel Eyes به‌شمار می‌رود. در نسل اول این تکنولوژی صفحه نمایش از قلم‌هایی با نوک حداقل ۲ میلی‌متری پشتیبانی می‌کرد.

با توجه به اینکه پیش از این شنیده بودیم ژاپن دیسپلی بزرگ‌ترین تامین‌کننده پنل‌های صفحه نمایش آیفون 7 خواهد بود، بعید نیست استفاده از نسل دوم تکنولوژی Pixel Eyes را در صفحه نمایش آیفون 7 شاهد باشیم؛ آیفونی که احتمال ضدآب بودن آن نیز وجود دارد و با کمک این صفحه نمایش قابلیت کار در زیر آب را نیز پیدا خواهد کرد.

در حال حاضر اپل واچ تنها دستگاه ساخت اپل است که توانایی مقاومت در برابر آب دارد، اما صفحه نمایش OLED این وسیله قابلیت تشخیص لمس با انگشت نمناک را ندارد. همچنین گوشی‌های ضدآب دیگر، مانند تلفن‌های هوشمند سونی، در حال حاضر لمس با انگشت نمناک را پشتیبانی نمی‌کنند. بدین ترتیب می‌توان امیدوار بود نسل دوم Pixel Eyes تحولی مهم در صنعت صفحه نمایش ایجاد کند.

   25 بهمن 1394
6 نظر
3.27
  11 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری