تست همراه اول

سرویس خبر
14 آذر 1394 ساعت 19:36
7 نظر

 

ضرر نیم میلیارد دلاری سامسونگ در نتیجه اختلاف با اپل

با فرا رسیدن کریسمس، دعوای اپل و سامسونگ نیز احتمالا به اتمام می‌رسد...

دعوای اپل و سامسونگ در طول چند سال اخیر فقط به‌علت رقابت بر سر مشتری نبود، بلکه بین این دو کمپانی از آوریل 2011 بگومگو‌های بسیاری پیش آمد و این اختلافات به جنگی بر سر پتنت تبدیل شد.
اما، همان‌طور که می‌دانید، سرانجام یکی از این اختلافات به‌ضرر سامسونگ تمام شد! دادگاه امریکا به نفع اپل رای داد و سامسونگ، به‌دلیل کپی از پتنت‌های اپل، به پرداخت غرامتی معادل 1.049 میلیارد دلار محکوم شد. اما پس از این اتفاق سامسونگ نیز آرام ننشست و به جنگ ادامه داد و توانست دادگاه را تا جایی قانع کند که این مبلغ را به 548 میلیون کاهش دهد. این مبلغ برای سامسونگ کافی بود تا بتواند 844 هزار آیفون 6اس از اپل خریداری کند!

 

 

سامسونگ نخست بر سر مبلغ این جریمه چانه‌زنی کرد و سپس این چانه‌زنی بر سر شرایط پرداخت مبلغ ادامه یافت! به‌عنوان مثال، یکی از امتیازاتی که این کمپانی از دادگاه گرفت امکان بازپس‌گیری مقداری از این مبلغ در صورت عوض شدن نظر دادگاه بود.


شروع یک پایان
آیا از اتفاقات رخ‌داده می‌توان نتیجه گرفت که این اختلافات به پایان رسیده است؟ به نظر می‌رسد که هر دو کمپانی در همین راستا در حال پیشروی‌اند، تا جایی که اپل و سامسونگ با هم صلح کردند و پرونده‌های قانونی‌شان را معلق کردند. طبق قانون، سامسونگ باید این مبلغ را تا 14 دسامبر به اپل پرداخت کند. مشخص نیست سامسونگ از چه راهی می‌خواهد این مبلغ هنگفت را تا این تاریخ به اپل پرداخت کند، اما این پرداخت مطمئنا از طریق Apple Pay انجام نمی‌شود!
دلیل این پافشاری در ثبت پتنت برای هر دو کمپانی کاملا منطقی است، چراکه با این قانون، ایده‌ها و نوآوری‌های هر کمپانی قابل قیاس با کمپانی‌های دیگر می‌شود. این همان دلیلی است که پتنت‌های کمپانی‌ها را ارزشمند می‌کند. 

 

 

این قانون بدین معناست که هرگاه پس از شما کمپانی دیگری از پتنت کمپانی شما در محصول خودش استفاده کرد، شما می‌توانید این مسئله را به دادگاه گزارش کنید و مبلغ زیادی از کمپانی متقلب دریافت کنید؛ حتی اگر آن محصول هنوز به بازار ارائه نشده باشد!

منبع: Techradar  14 آذر 1394
7 نظر
5.00
  4 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری