تست همراه اول

سرویس خبر
8 آبان 1394 ساعت 17:00
29 نظر

 

استفاده از صفحه نمایش AMOLED سامسونگ در اپل واچ و آیفون بعدی

اپل و سامسونگ اگرچه در زمینه ساخت گوشی هوشمند با یکدیگر رقابت می‌کنند، همکاری این دو شرکت در زمینه تامین قطعات آیفون بر کسی پوشیده نیست. این احتمال وجود دارد که همکاری دو شرکت در زمینه تامین قطعات در آینده وارد مرحله جدیدی شود.

برای تامین صفحه نمایش‌های مورد نیاز برای ساخت آیفون، اپل مدت‌هاست که رابطه خوبی با دو شرکت شارپ و ال‌جی شکل داده است. فناوری IPS LCD ال‌جی مدت‌هاست که شرکت اپل را راضی نگه داشته و انتظاراتش را از صفحه نمایش ایده‌آل برای گوشی آیفون برآورده ساخته. این همکاری اخیرا تا جایی پیش رفت که ال‌جی سفارش تولید صفحه نمایش‌های OLED اپل واچ را نیز از اپل دریافت کرد. دورانی را که صفحه نمایش‌های AMOLED سامسونگ حرفی برای گفتن نداشتند از یاد نبرده‌ایم، اما طی چند سال اخیر تحولات بسیاری در این عرصه رخ داده است؛ دیگر نه سامسونگ همان سامسونگ سابق است و نه صفحه نمایش‌های AMOLED همان صفحه‌نمایش‌های نه‌چندان دندان‌گیر سابق. این طور که پیداست، میزان پیشرفت سامسونگ در زمینه تولید صفحه نمایش به قدری بوده که توجه اپل را نیز به خود جلب کرده.

 

 

منابع داخلی و آگاه از برنامه‌های دو شرکت خبر داده‌اند که اپل و سامسونگ برای بررسی احتمال استفاده از صفحه نمایش‌های OLED سامسونگ در اپل واچ پیش‌مذاکراتی انجام داده‌اند. این منابع مدعی‌اند که در مقطع فعلی اپل در حال تست اپل واچ‌های مجهز به صفحه نمایش OLED در تعداد محدود است. هدف از این تست بررسی نحوه عملکرد این پنل‌ها و مقایسه آنها با پنل‌های استفاده‌شده فعلی است. اگرچه اپل طبق قرارداد همچنان باید با ال‌جی همکاری کند، بر کسی پوشیده نیست که بسیاری از دارندگان مدل استیل ضد زنگ اپل واچ از نتیجه حاصل از ترکیب پنل ال‌جی و محافظ یاقوت کبود گله می‌کنند. مسئله وقتی جالب‌تر می‌شود که می‌خوانیم احتمال استفاده از صفحه نمایش‌های ساخت سامسونگ با فناوری AMOLED در آیفون ۷ نیز چندان دور از ذهن نیست. اپل تمام گزینه‌ها را روی میز گذاشته تا بهترین را انتخاب کند؛ و این بار سامسونگ نیز به جمع گزینه‌ها راه یافته است.

فعلا زود است که در خصوص آیفون ۷ با صفحه نمایش ساخت سامسونگ شروع به خیال‌پردازی کنیم؛ اما آنچه به‌وضوح مشخص است این است که اپل بدون هیچ پیش‌داوری و فارغ از کدورت در حال بررسی تمام گزینه‌هاست تا سال آینده نیز بتواند پرچم‌داری قدرتمندتر از قبل معرفی کند.

 

منبع: PocketNow  8 آبان 1394
29 نظر
3.87
  15 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری