تست همراه اول

سرویس خبر
4 آبان 1394 ساعت 18:00
3 نظر

تهران و مراکزش را در جیب خود داشته باشید

معرفی و بررسی تخصصی اپلیکیشن: نقشه ترافیک تهران

تهران شلوغ، پرجمعیت و بزرگ است. اگر دنبال راهی هستید که در این شهر بزرگ بتوانید راحت‌تر مسیرها را بیابید و با محدوده طرح ترافیک و طرح زوج و فرد و... آشنا شوید، این مطلب برای شماست. با ما همراه شوید تا این‌بار نقشه تهران را در جیب داشته باشید و سریع‌ترین راه‌ها را برای رسیدن به مقصد انتخاب کنید.

تهران را با خیابان‌های بی‌شمار، طرح ترافیک و طرح زوج و فردش می‌شناسیم. اپلیکیشنی که امروز به شما معرفی می‌کنیم سعی می‌کند چهره‌ای جدید از تهران نشانتان دهد. در این چهره جدید تهران آن‌قدر هم شلوغ و به‌هم‌ریخته نیست. این اپ به شما کمک می‌کند بهترین مسیر از مبدا به مقصد را بیابید. با اتوبوس یا وسیله نقلیه شخصی؟ فرقی ندارد، در هر صورت این اپلیکیشن مسیر را به شما نشان می‌دهد؛ حال چه با وسیله شخصی سفر کنید و چه با وسایل نقلیه عمومی.
تهران محدود است؛ محدود به طرح‌های ترافیکی و زوج و فرد. اگر قصد دارید از محدوده این طرح‌ها آگاه شوید، جای خوبی انتخاب کرده‌اید. با کمک اپ نقشه ترافیک تهران می‌توانید از محدوده طرح‌های ترافیکی پایتخت مطلع شوید.

 

 

صبرکنید! سرویس‌های اپلیکیشن نقشه ترافیک تهران به همین‌جا ختم نمی‌شود. این اپ امکانات بیشتری در اختیار شما می‌گذارد. با استفاده از آن می‌توانید مناطق شهرداری، مراکز خدمات شهری (پارکینگ، بلیت الکترونیک و بانک شهر)، مراکز خدمات انتظامی، جایگاه‌های سوخت و مراکز خدمات بهداشتی و درمانی را مشاهد کنید و به‌نوعی تمام مراکز خدمات شهری را در جیب خود داشته باشید تا در صورت نیاز در سریع‌ترین زمان ممکن به آنها دست یابید.
این اپلیکیشن را شرکت کنترل ترافیک تهران طراحی کرده و به‌رایگان در اختیار شما کاربران عزیز قرار داده است تا راهنمای شما در این شهر بزرگ باشد. حجم این اپلیکیشن 12 مگابایت است و می‌توانید برای دانلود آن از لینکی استفاده کنید که در انتهای مطلب آمده است. حال با هم نگاهی به این اپلیکیشن می‌اندازیم تا با آن بیشتر آشنا شویم.

 

 

صفحه اصلی اپلیکیشن نقشه تهران را به شما نشان می‌دهد. به‌محض اجرای آن، موقعیت مکانی شما را دریافت می‌کند و روی نقشه نمایش می‌دهد. در قسمت بالایی اپ نوار جستجویی وجود دارد که می‌توانید کلمه موردنظرتان را در آن جستجو کنید. پس از فشردن دکمه جستجو، لیستی از مراکز و خدمات شهری به نمایش درمی‌آید که حاوی کلمه کلیدی‌ای است که وارد کرده‌اید. در لیست جستجو نام معابر، بانک شهر، درمانگاه، ایستگاه قطار شهری و...  وجود دارد که به‌نوعی به کلمه‌ای ربط دارند که جستجو کرده‌اید. بنا بر نیاز‌تان می‌توانید هرکدام از آنها را انتخاب کنید تا روی صفحه نقشه نمایش داده شود.

در صفحه نقشه سه آیکون دیگر به چشم می‌خورد که هریک را توضیح می‌دهیم. آیکون اول (آیکونی که سه صفحه روی هم قرار دارند) در سمت چپ صفحه است و لایه‌ها نام دارد. با فشردن آیکون لایه‌ها نیم‌صفحه‌ای پیش رویتان باز می‌شود که می‌توانید در آن گزینه‌هایی را فعال یا غیرفعال کنید. این لایه‌ها به شما اجازه می‌دهند وضعیت ترافیکی، محدوده ترافیکی (محدوده طرح ترافیک و طرح زوج و فرد)، مناطق شهرداری، مراکز خدمات شهری (پارکینگ‌ها، بلیت الکترونیک و بانک شهر)، مراکز خدمات انتظامی (کلانتری‌ها)، جایگاه‌های سوخت (پمپ‌های گاز و پمپ‌های بنزین)، مراکز خدمات بهداشتی و درمانی (بیمارستان‌ها) را فعال (یا غیرفعال) کنید تا روی نقشه نمایش داده شوند (یا نشوند).

 

 

در این نیم‌صفحه بخش تنظیمات نیز وجود دارد که شامل دو بخش است: تنظیمات اصلی و تنظیمات رابط کاربری. در بخش تنظیمات اصلی می‌توانید در مورد مسیریابی، پیام‌های ترافیکی و به‌روزرسانی ترافیک تنظیمات را تغییر دهید و در بخش تنظیمات رابط کاربری می‌توانید، در صورت تمایل، از گزینه‌های موجود استفاده کنید تا نقشه تهران بر اساس سلیقه شما نمایش داده شود.
البته به این نکته دقت داشته باشید که در قسمت لایه‌ها موارد زیادی را فعال نکنید، چون این امر سبب کندی برنامه می‌شود و ممکن است برای نمایش نتایج زمان زیادی صرف شود که گاه از حوصله خارج می‌شود.
آیکون پایین آیکون لایه‌ها، که طرح فلش دارد، برای پیدا کردن موقعیت شما روی نقشه استفاده می‌شود. با فشردن این آیکون می‌توانید وضعیت خودتان را روی نقشه بیابید تا مسیرتان را سریع‌تر پیدا کنید.

 

 

آیکون سوم مانند رادار طراحی شده است و صفحه‌ای جدید پیش رویتان باز می‌کند که در آن می‌توانید لیست مراکز خدماتی مختلف را مشاهده کنید. این لیست سه روش مختلف برای نمایش مراکز دارد. روش اول «براساس دسته‌بندی» نام دارد، روش دوم «براساس فاصله» است و روش سوم «حمل‌ونقل همگانی» نام گرفته است. هرکدام از روش‌ها را که انتخاب کنید به شما لیستی از نزدیک‌ترین مراکز و ایستگاه‌های حمل‌ونقل عمومی نمایش می‌دهد و با انتخاب هر کدام از مراکز یا ایستگاه‌ها موقعیتش در نقشه همراه با آیکون مربوط به آن نمایش داده می‌شود.
پس از نمایش، در صورتی که به راهنمایی نیاز داشته باشید، می‌توانید روی آیکون آن مرکز در صفحه ضربه بزنید تا صفحه‌ای به نام موقعیت جاری باز شود. در این صفحه گزینه‌های زیر به چشم  می‌خورند.

 

 

مسیریابی از اینجا: با انتخاب این گزینه، محلی که انتخاب کرده‌اید به‌عنوان مبدا در نظر گرفته می‌شود و می‌توانید روی صفحه مقصد را انتخاب کنید. با انتخاب مبدا و مقصد، در نوار جستجو گزینه‌ای جدید ظاهر می‌شود که دریافت پیشنهاد مسیر نام دارد و کنار آن گزینه‌ای تحت عنوان «دریافت مسیر» وجود دارد که با فشردنش مسیری به شما پیشنهاد داده می‌شود. مسیر پیشنهادی به‌صورت پیش‌فرض مسیر حمل‌ونقل عمومی را نمایش می‌دهد. در صورتی که قصد دارید با وسیله نقلیه شخصی این مسیر را بپیمایید، باید آیکون ماشین شخصی را انتخاب کنید تا مسیر ماشین‌رو به شما نمایش داده شود. پس از انتخاب گزینه نحوه انتقال، دوباره دریافت پیشنهاد مسیر و گزینه دریافت نمایان می‌شود. با فشردن دوباره گزینه دریافت، مسیر ماشین‌رو به شما نمایش داده می‌شود. البته در این حالت می‌توانید از گزینه دیگری نیز استفاده کنید که آیکون آن چراغ راهنمایی است و کمکتان می‌کند تا از بین مسیر پرترافیک و کم‌ترافیک یکی را انتخاب کنید.


این اپلیکیشن البته هنوز ایراداتی دارد؛ مثلا هنوز جایگاه‌های سوخت در نقشه قابل نمایش نیستند یا گزینه‌ای که برای اشتراک گذاشتن موقعیتتان در اپ گنجانده شده کار نمی‌کند و ممکن است گاهی از برنامه خارج شود. امیدوارم این اپلیکیشن کاربردی هر چه سریع‌تر پایدار شود؛ البته برای پایدار شدن این اپلیکیشن نظرهای شما کاربران هم لازم است. پس این اپ را نصب کنید و نظرها و پیشنهادهای خودتان را برای تیم سازنده آن بفرستید.

 

دانلود نقشه ترافیک تهران از کافه بازار برای اندروید  4 آبان 1394
3 نظر
3.33
  6 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری