تست همراه اول

سرویس خبر
5 مهر 1394 ساعت 20:30
54 نظر

 

مقایسه دوربین پرچمداران: Apple iPhone 6s Plus در برابر Note 5 و S6 Edge Plus

اپل با معرفی iPhone 6s Plus و سامسونگ با S6 Edge Plus بار دیگر در برابر یکدیگر قرار گرفتند تا دنیای رقابت موبایل را تحت تاثیر خود قرار دهند. اما شاید برای خیلی‌ها دوربین گوشی مهم‌ترین بخش آن باشد. با ما همراه باشید تا ببینید دوربین کدام‌یک از این پرچم‌داران عکس‌های بهتری می‌گیرد.

اپل به دوربین پرچم‌دار جدید خود، iPhone 6s Plus، فلش رتینا و فیلم‌برداری 4K را اضافه کرد. اما آیا این تنها چیزی است که کاربران اپل انتظار داشتند؟ فکر نمی‌کنیم این طور باشد! به همین دلیل است که اپل همیشه چیزی فراتر از انتظار نشان می‌دهد. اگر خاطرتان باشد، 8 سال پیش بود که اولین آیفون با دوربین 2 مگاپیکسلی به بازار عرضه شد و از آن روز تا قبل از عرضه آیفون جدید رزولوشن دوربین آیفون‌ها فقط تا 8 مگاپیکسل افزایش پیدا کرده بود. شاید اگر اپل رزولوشن دوربین موبایل‌هایش را باز هم تغییر نمی‌داد، بسیاری از طرفداران این برند دلسرد می شدند و به سمت گوشی‌های اندرویدی‌ می رفتند؛ همان گوشی‌هایی که اپل در موردشان گفته است: «ارزش محصولات ما را ندارند!»

 


 

البته این حرف اپل برای طرفداران برندهای اندرویدی مثل سامسونگ و سونی مسلما خنده‌دار است؛ چراکه کاربران این دو برند ارزش‌هایی مثل امکانات سخت‌افزاری بالا (از قبیل تعداد بالای سنسورها) را، که در سامسونگ به‌وفور می‌بینیم، و همچنین قدرت بالای دوربین را، که در محصولات سونی کاملا حس می‌شود، از قابلیت‌هایی مثل دستیار صوتی هوشمندتری به نام سیری بسیار مهم‌تر می‌دانند. خب؛ حرف طرفداران اندروید چندان هم دور از واقع نیست! اما آنچه مشخص است این است که هیچ دوربینی روی گوشی تا به حال نتوانسته از دوربین‌های حرفه‌ای قدرتمندتر عمل کند.
و اما مقایسه دوربین‌ها. به نظر می رسد تصاویر ثبت‌شده با آیفون‌های جدید به تصاویری که با آیفون‌های قبلی گرفته می‌شد هیچ شباهتی ندارد! چراکه این عکس‌ها نسبت به قبل به‌شدت روشن‌تر و رنگ‌ها اشباع‌شده‌تر و یکنواخت‌تر است. خصوصیتی که معمولا طرفداران آیفون در دفاع از دوربین گوشی‌شان می‌گفتند («عکس‌ها طبیعی و به رنگ واقعی است») تقریبا دیگر به چشم نمی‌خورد.
اما حالا عکس‌های زیر را ببینید و خودتان قضاوت کنید دوربین کدام گوشی قوی‌تر عمل کرده و تصاویر کدام دوربین رضایت‌بخش‌تر است. منتظر دریافت نظرهای شما هستیم.

 

برای دیدن سایز واقعی عکس‌ها روی آنها کلیک کنید.

Apple iPhone 6s Plus

 

Samsung Galaxy S6 Edge Plus


 

 

iPhone 6s Plus 

Galaxy S6 Edge Plus


 

 

iPhone 6s Plus 

Galaxy S6 Edge Plus


 

 

iPhone 6s Plus 

Galaxy Note 5


 

منبع:The Verge
نظرات کاربران

در حال بارگذاری