تست همراه اول

سرویس خبر
6 مهر 1394 ساعت 16:00
7 نظر

 

معرفی و بررسی تخصصی اپلیکیشن: My Data Manager

اینترنت اشیا هر روز بیشتر به زندگی انسان‌ها گره می‌خورد. بسیاری از امور روزمره از طریق اینترنت پیگیری می‌شوند و امنیت بالا، سرعت زیاد و خطای کم مردم را به استفاده از این تکنولوژی تشویق می‌کند. طبعا کاربران برای استفاده از اینترنت باید هزینه پرداخت کنند. در این مطلب اپلیکیشنی معرفی می‌کنیم که با کمکش می‌توانید به‌راحتی مصرف اینترنت و هزینه‌های آن را به بهترین نحو کنترل کنید.


 

ترکیب گوشی‌های هوشمند و تکنولوژی‌های شبکه دنیای جدیدی به انسان معرفی کرد. در این دنیا کاربر می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن و از طریق گوشی هوشمندش به رتق‌وفتق امور بپردازد. اما این کار هزینه نیز دربردارد. چگونه این هزینه‌ها را کنترل کنیم؟ با جی‌اس‌ام همراه باشید تا پاسخ این سوال را بیابید. 

 


 


اگر از اینترنت دیتا (از طریق سیم‌کارتتان) استفاده می‌کنید و می‌خواهید هزینه این سرویس را تا حد امکان کاهش دهید، برایتان خبر خوبی داریم: جای درستی انتخاب کرده‌اید! اگر سابقه کار با اپلیکیشن My Data Manager را دارید، خوشحال می‌شویم تجربه‌تان را برای ما بیان کنید و اگر اولین بار است که نام این اپلیکیشن را می‌شنوید، بهتر است با ما همراه شوید تا به دنیای این اپلیکیشن سفر کنیم و با آن آشنا شویم. در قدم اول لازم است این برنامه را دانلود کنید. این اپلیکیشن فقط برای پلتفرم‌های آی‌اواس و اندروید موجود است و کاربران سایر پلتفرم‌ها از این اپلیکیشن محروم‌اند. 

طراحی

پیش از هر کاری طراحی این اپلیکیشن را برای هر دو پلتفرم بررسی می‌کنیم.

اندروید

طراحی اپلیکیشن بسیار مینیمال و ساده است. از رنگ سفید برای زمینه و از رنگ آبی برای طراحی آیکون‌ها استفاده شده است. طراحی تخت، همراه با سایه، زیبایی و درعین‌حال سادگی را به ارمغان می‌آورد. فونت به‌کاررفته در اپلیکیشن مناسب است، هرچند می‌شد بهتر هم باشد. اندازه فونت خوب است، اما بهتر بود برای تبلت بهینه می‌شد و اندازه فونت برای این دستگاه‌ها بزرگ‌تر بود.

 


 

آی‌اواس

طراحی اپلیکیشن آی‌اواس بسیار شبیه همتای اندرویدی‌اش است. رنگ زمینه سفید است و در طراحی آیکون‌ها از رنگ آبی استفاده شده. اما این اپلیکیشن روی آیپد بسیار ناامیدکننده ظاهر شده است.

ویژگی‌ها

پس از گذر از قسمت طراحی سراغ ویژگی‌های اپلیکیشن می‌رویم تا ببینیم My Data Manager چه کمکی به ما می‌کند. با ورود به اپلیکیشن صفحه اول آن نمایان می‌شود. سه آیکون در صفحه به چشم می‌خورند که به‌صورت اسلاید همراه با نوشته‌هایی نمایش داده می‌شوند. این اسلایدها درباره ویژگی‌های اپلیکیشن توضیح کوتاهی می‌دهند. اسلاید اول به شما می‌گوید با استفاده از این اپلیکیشن به‌راحتی می‌توانید وای‌فای، دیتا و رومینگ خود را کنترل کنید. اسلاید دوم از هشدار (Alarm) صحبت می‌کند که در بخش مربوطه به‌تفصیل به آن می‌پردازیم. اسلاید سوم در مورد شخصی‌سازی صحبت می‌کند و اینکه چگونه برنامه‌ای شخصی برای مصرف اینترنت تهیه کنیم. البته این اسلایدها اندکی مشکل دارند و کندند؛ این مشکل روی آیپد و تبلت‌های اندرویدی بیشتر به چشم می‌آید و بیش از همه روی آیپد.

 


 

در پایین صفحه یک چک‌مارک قرار دارد، در صورتی که مایلید از این اپلیکیشن استفاده کنید، باید با قوانین آن موافقت نمایید. پس از اعلام موافقت، دو گزینه در صفحه ظاهر می‌شود:

  1. Set Mobile Plan
  2. Manage Data without Plan

اگر گزینه Set Mobile Plan را انتخاب کنید، به صفحه جدیدی هدایت می‌شوید که سه گزینه در آن مشاهده می‌شود:

  • Set Individual Plan
  • Set Shared Plan
  • Join Shared Plan

به‌ترتیب با این گزینه‌ها آشنا می‌شویم.

شماره یک: Set Individual Plan

با استفاده از این گزینه می‌توانید برنامه شخصی برای خودتان بسازید تا از اینترنت دقیق و صحیح استفاده کنید. نوع برنامه اولین قسمتی است که در این صفحه جلب توجه می‌کند. از دو نوع برنامه محدود به زمان (Recurring) یا پیش‌خرید (Pre-Paid) می‌توان استفاده کرد. اگر محدود به زمان را انتخاب کنیم، باید دوره را نیز تعیین کنیم. دوره می‌تواند روزانه، هفتگی، 30 روزه و ماهانه باشد. پس از انتخاب دوره وارد سومین قسمت می‌شویم. در قسمت سوم دو گزینه موجود است: دیتای محدود (Data Limit) و دیتای نامحدود (Unlimited). در صورتی که از بسته‌های اینترنت حجمی استفاده می‌کنید، گزینه دیتای محدود را انتخاب کنید و میزان حجم خود را وارد کنید. اگر از بسته‌های نامحدود استفاده می‌کنید، گزینه دیتای نامحدود برای شما در نظر گرفته شده است. پس از اعمال تغییرات گزینه صفحه بعد (Next) را انتخاب کنید. در صفحه بعد از شما خواسته می‌شود زمان پایان قرارداد اینترنت خود را اعلام کنید.

 


 

حالت پیش‌خرید با حالت محدود به زمان تفاوت چندانی ندارد. در برنامه پیش‌خرید تعیین دوره لازم نیست و زمان قرارداد نیز به‌راحتی تعیین می‌شود؛ به‌طور مثال، اگر قراردادتان شش ماهه است، در قسمت زمان قرارداد می‌توانید این زمان را بنویسید.
پس از تنظیم برنامه به صفحه خلاصه (Summary) هدایت می‌شوید. همان‌طور که از نامش پیداست، در این صفحه میزان چرخه مصرف براساس مگابایت، نوع دیتا (محدود یا نامحدود)، بازه زمانی (مدت زمانی که به آغاز برنامه مانده و...)، میزان مصرف امروز برحسب مگابایت و پیش‌بینی میزان مصرف در روزهای آتی به چشم می‌خورد.
بدین ترتیب به‌راحتی قادرید برای کنترل مصرف اینترنت خودتان برنامه‌ای شخصی داشته باشید.

 


 

شماره دو: Set Shared Plan

قبل از ایجاد این نوع برنامه، My Data Manager از شما می‌خواهد میزان مصرف دیتای خود را به اشتراک بگذارید؛ در غیر این صورت نمی‌توانید چنین برنامه‌ای بسازید. پس از اشتراک‌گذاری وارد صفحه‌‌ای آشنا می‌شوید. در این صفحه می‌توانید محدودیت حجمی اعمال کنید یا برنامه نامحدود ایجاد کنید. پس از انتخاب یکی از گزینه‌های مذکور وارد صفحه تقویم می‌شوید تا زمان برنامه خودتان را مشخص کنید. در صفحه بعدی باید برای خودتان نامی انتخاب کنید. در نظر بگیرید نامی که انتخاب می‌کنید قابل ویرایش نیست و دیگر نمی‌توانید تغییرش دهید. اعمال این تغییرات اندکی زمان می‌برد. پس از این مرحله وارد صفحه‌ای می‌شوید که می‌توانید در آن از طریق پیام کوتاه، ایمیل و پین (PIN)، که اپلیکیشن در اختیارتان قرار می‌دهد، دوستانتان را برای اشتراک‌گذاری برنامه‌تان دعوت کنید.

 


 

شماره سه: Join Shared Plan

در این قسمت می‌توانید از طریق پین وارد برنامه‌ای شوید که فرد دیگری ایجاد کرده و به اشتراک گذاشته است. 

گزینه Manage Data without Plan اجازه استفاده از اپلیکیشن را بدون برنامه‌ریزی به شما می‌دهد، اما در این حالت دیگر نمی‌توان از هشدارها استفاده کرد.

منوی برنامه

حال که با برنامه‌ها آشنا شدیم، بهتر است سراغ اپلیکیشن برویم و با قسمت‌های مختلف آن آشنا شویم.

خلاصه (Summary)

این قسمت را در متن توضیح داده‌ایم، اما دوباره توضیحش می‌دهیم. در این قسمت می‌توانید به‌صورت خلاصه مواردی را ببینید که در برنامه لحاظ کرده‌اید: میزان مصرف، نوع اینترنت، تاریخ و...

 


 

تاریخچه (History)

در این قسمت میزان مصرف روی نمودار نمایش داده می‌شود. میزان مصرف اینترنت دیتا، وای‌فای و حتی رومینگ در این قسمت به‌صورت نمودار مگابایت و زمان در دسترس است. البته می‌توانید این نمودار را براساس زمان روزانه، هفتگی، ماهانه و برنامه شخصی نیز مرتب کنید.

اپلیکیشن‌ها (Apps)

این قسمت اپلیکیشن‌های مورد استفاده را براساس میزان مصرف نمایش می‌دهد.

برنامه‌های من (My Plans)

در این قسمت می‌توانید برنامه‌هایی را ببینید که برای کنترل مصرف اینترنت دیتا ساخته‌اید.

 


 

هشدار (Alarms)

در این قسمت می‌توانید برای اینترنت خود هشدار تنظیم کنید؛ به این ترتیب که هرگاه میزان حجم مصرفی از حدی (مثلا 300 مگابایت) بیشتر شد، این اپلیکیشن از طریق هشدار شما را آگاه سازد.

تنظیمات بیشتر (More Settings)

در این قسمت می‌توان تنظیمات بیشتری اعمال کرد؛ به‌عنوان مثال، می‌توانید اعلان اپلیکیشن را که میزان مصرف را به شما نشان می‌دهد غیرفعال کنید، تم اپلیکیشن را از لایت به دارک تغییر دهید و کارهای دیگری از این قبیل.
 


امیدواریم این اپلیکیشن برایتان سودمند باشد و هزینه اینترنت شما را کاهش دهد.

 نظرات کاربران

در حال بارگذاری