جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
15 شهریور 1394 ساعت 14:00
6 نظر

 

ترفندهای سونی برای دعوت اسنپدراگون 810 به آرامش

اسنپدراگون 810 به داغ کردن بیش از حد معروف است، اما بسیاری از کمپانی‌ها مجبورند از این تراشه در گوشی‌های خود استفاده کنند، چراکه اسنپدراگون 810 در حال حاضر بهترین گزینه روی میز کوالکام است. سونی نیز از این قاعده مستثنی نیست و مجبور است در ساخت گوشی‌های خود از این تراشه استفاده کند.

کاربران از اسنپدراگون 810 دل خوشی ندارند و با ترس به آن می‌نگرند. سابقه بد 810 در داغ شدن نگرانی بسیاری از کاربران را سبب می‌شود. سونی چاره‌ای جز استفاده از 810 برای قدرت بخشیدن به Z5 پرمیوم ندارد. در حال حاضر گزینه‌ دیگری موجود نیست تا بتواند صفحه نمایش 4K اکسپریا Z5 پرمیوم را همراهی کند. اما چه ضمانتی وجود دارد که Z5 داغ نکند؟ به نظر می‌رسد سونی راهکاری برای این موضوع یافته است.

 

 

عکسی که مشاهده می‌کنید به Z5 پرمیوم مربوط است؛ پرچم‌داری که زیر تیغ قرار گرفته و کالبدشکافی شده. آنچه در تصویر مشخص است وجود دو لوله حرارتی است که بالای گوشی به کار رفته‌‌اند. بدون شک این لوله‌ها برای بهتر شدن تهویه اسنپدراگون 810 به کار گرفته شده‌اند. سونی فقط به این لوله‌ها بسنده نکرده و از مقدار زیادی خمیر حرارتی نیز در قسمت‌های داخلی Z5 پرمیوم استفاده کرده است تا قطعات کمتر داغ شوند. روی کاغذ به نظر می‌رسد 810 داخل Z5 پرمیوم رفتار موقرانه‌تری دارد و کمتر داغ می‌کند، اگرچه باید منتظر ماند و دید وقتی کاربران از Z5 پرمیوم استفاده می‌کنند چه نظری در مورد داغ شدنش دارند.

منبع: GSM Arenaنظرات کاربران

در حال بارگذاری