تست همراه اول

سرویس خبر
30 تیر 1394 ساعت 17:05
7 نظر

 

منتظر اندروید 6 نباشید، اندروید 5.2 در راه است!

شواهد جدید، که از اسکرین‌شات‌های جدیدترین نسخه اندروید به دست آمده، نشان می‌دهد نسخه جدید این سیستم عامل شماره 5.2 را به خود اختصاص می‌دهد و نباید منتظر اندروید 6 بود.

معمولا در توسعه نرم‌افزار عدد نسخه جدید منتشرشده به بزرگ بودن آپدیت یا حجم تغییراتی بستگی دارد که در به‌روزرسانی جدید عرضه می‌شود؛ یعنی وقتی نسخه‌ای از نرم‌افزار از 1.5 به نسخه 2 تغییر می‌کند، انتظار می‌رود تغییرات آن نسبت به وقتی که از نسخه 1.4 به 1.5 رسیده بود بسیار بیشتر باشد. وقتی گوگل از اندروید 4.3 جلی بین به اندروید 4.4 کیت کت رفت، اعلام کرد تغییرات بیشتر را به اندروید 5 موکول کرده است.

اکنون خبرهایی ‌به گوش می‌رسد مبنی بر این که اندروید M گوگل نسخه 6 این سیستم عامل نیست و اسکرین‌شات‌هایی که از اندروید جدید به دست آمده نیز آن را تایید می‌کند. این اسکرین‌شات‌ها ویژگی جدیدی از اندروید M با نام Demo Mode نشان می‌دهد؛ ویژگی‌ای که وقتی فعال شود، همه آیکون‌ها و نوتیفیکیشن‌ها را در استاتوس بار مخفی می‌کند. اما نکته مهم در این میان زمان سیستم است: وقتی حالت دمو فعال شود، ساعت سیستم 5:20 را نشان می‌دهد که احتمالا بدین معنی است که اندروید M همان اندروید 5.2 است.

پیش از این نیز گوگل برای نسخه‌های قبلی اندروید دست به کار مشابهی زده بود و این‌گونه شماره نسخه اندروید را نشان داده بود؛ برای مثال، اندروید 4.4 کیت کت با زمان 4:40 و اندروید 5 با زمان 5:00 نمایش داده شده بود.

 

منبع: PhoneArena  30 تیر 1394
7 نظر
4.00
  14 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری