تست همراه اول

سرویس خبر
16 آذر 1395 ساعت 18:11
7 نظر

 

جلوگیری از اجرای خودکار اپلیکیشن‌‌های اندروید هنگام روشن شدن گوشی

دستگاه‌های اندرویدی، مانند کامپیوتر، برنامه‌هایی دارند که هنگام بوت شدن یا روشن شدن دستگاه به‌طور خودکار و بدون اجازه اجرا می‌شوند. این موضوع سبب طولانی شدن زمان بوت و کاهش حافظه آزاد دستگاه می‌شود. با مطالعه این یادداشت می‌آموزید چگونه از باز شدن خودکار اپلیکیشن‌ها هنگام بوت شدن دستگاه روت شده جلوگیری کنید.

همانند هر سیستم کامپیوتری، اندروید اپلیکیشن‌هایی دارد که هنگام بوت شدن یا روشن شدن دستگاه به‌طور اتوماتیک اجرا می‌‌شوند. بعضی از این اپلیکیشن‌ها موجب طولانی شدن پروسه بوت دستگاه می‌شوند که مسلما خواسته هیچ کاربری نیست، ولی با این حال گوگل هنوز امکانی برای جلوگیری از باز شدن خودکار اپلیکیشن‌ها در اندروید فراهم نکرده است.
البته در اندروید لازم نیست برای حل مشکلات منتظر گوگل ماند، زیرا جامعه توسعه‌دهندگان این سیستم عامل آن‌قدر فعال و خلاق است که با راه‌حل‌های خود سیستم عامل بهتری برای کاربران به ارمغان می‌آورد.
اگر دستگاه اندرویدی شما روت شده است و فریم‌ورک قدرتمند Xposed را روی آن نصب دارید، کافی است مراحل زیر را قدم‌به‌قدم روی دستگاهتان اجرا کنید تا دیگر اپلیکیشن‌‌ها به‌طور خودکار اجرا نشوند.


1- اپلیکیشن Xposed Installer را باز کنید و به قسمت Download بروید. سپس از کادر جستجو BootManager را پیدا کنید و انتخابش کنید.

2- در صفحه BootManager به بخش Version بروید و آخرین نسخه آن را دانلود و نصب کنید، ولی حواستان باشد پس از انجام عملیات نصب آن را باز نکنید.

3- به اپلیکیشن Xposed Installer بازگردید و در بخش Modules تیک جلو نسخه دانلودشده BootManager را بزنید. در این حالت از شما خواسته می‌شود دستگاهتان را ری‌استارت کنید.

4- پس از ری‌استارت شدن دستگاه به بخش اپلیکیشن‌هایتان بروید و BootManager را باز کنید. پس از وقفه‌ای کوتاه، فهرستی از اپلیکیشن‌هایی نشان داده می‌شود که هنگام بوت، به‌صورت خودکار اجرا می‌شوند. حالا کافی است هر کدام از اپلیکیشن‌ها را که نمی‌خواهید خودکار اجرا شود انتخاب کنید و به رنگ قرمز دربیاورید.

5- برای پاک کردن BootManager نخست باید به Xposed Installer بروید و در بخش Modules تیک کنار BootManager را بردارید. سپس با رفتن به تنظیمات دستگاه و بخش Apps، اپلیکیشن BootManager را پیدا کنید و آن را از روی گوشی‌تان پاک کنید. در پایان دستگاهتان را ری‌استارت کنید تا همه‌چیز به حالت اول بازگردد.

 

توجه: استفاده از Xposed با ریسک همراه است و ممکن است بعضی از گوشی‌ها را دچار مشکل کند پس اگر از این مسئله واهمه دارید بهتر است این روش را امتحان نکنید.  16 آذر 1395
7 نظر
4.23
  13 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری